Nie możesz wyjechać na wakacje? Wyjdź z domu!

NIE MOŻESZ WYJECHAĆ W WAKACJE ?    WYJDŹ Z DOMU !  -

list Zastępcy Prezydenta Miasta KrakowaPani Anny Okońskiej -Walkowicz w sprawie  wakacji 2013

 

Wielce Szanowni Państwo,

Rodzice, Dzieci i Młodzież krakowskich szkół,

każdego roku radość perspektywy  wakacyjnego wypoczynku gasi  smutek powodowany brakiem możliwości wyjazdu poza Kraków, któremu często  towarzyszy też  brak nadziei na  ciekawe i pozwalające na oddech od szkolnych rygorów oferty spędzenia tych letnich dni.

Tak wcale nie musi być. Tak nie może być zwłaszcza w nadchodzące wakacje!

Miasto Kraków finansuje wiele różnorodnych przedsięwzięć, których celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestniczenia w zajęciach, które sprawią im radość i jednocześnie wpłyną korzystnie na ich ogólny rozwój. Szerzej otwierają swoje drzwi obiekty sportowe, kulturalne, ze swoją ofertą wychodzą też na przeciw instytucje pozarządowe.

W te wakacje chcemy dodatkowo sprawić, aby  nawet w szkole nie było nudno. Projekt „ Lato w szkole „ jest propozycją, w której dla zainteresowanych zostaną zorganizowane zajęcia o charakterze sportowym, rekreacyjnym, ale też edukacyjno-kulturalnym. W ramach zajęć będzie można korzystać z wakacyjnej oferty muzeów i klubów sportowych, zostaną otwarte boiska i sale gimnastyczne. Projekt będzie wzbogacony ofertą bezpłatnych zajęć na krakowskich basenach. Szkoły, które zgłoszą akces do tego projektu dostaną na jego realizację środki finansowe, a nauczyciele prowadzący zajęcia będą zatrudnieni na umowę zlecenie. Na ten projekt miasto przeznacza 2 miliony złotych.

Zwróciłam się z prośbą do Dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów, by zbadali gotowość nauczycieli i potrzeby uczniów w zakresie uczestniczenia w tym projekcie. Na 4 czerwca, który był ostatnim dniem zgłoszenia przez szkoły chęci udziału zainteresowanie zgłosiło  ponad 60 szkół. Warto sprawdzić, czy wśród zgłoszonych znajduje się szkoła, która jest blisko miejsca zamieszkania ucznia, lub zdecydować się na udział w zajęciach szkoły, która jest dalej, ale ma bardziej interesującą dla nas ofertę. Po wakacjach będę ciekawa  opinii i uwag na temat tego, jak Państwa zdaniem zafunkcjonował ten program.

Również Młodzieżowe Domy Kultury przygotowały specjalną wakacyjną ofertę dla wszystkich uczniów spędzających lato w Krakowie.

Przez całe wakacje znajdą w nich coś dla siebie i maluchy i całkiem już dorośli uczniowie.

Centrum Młodzieży Jordana ul. Krupnicza, ul. Helclów niemal przez cały lipiec zaprasza na zajęcia świetlicowe z odrębnym programem dla dzieci młodszych i starszych. Plenery i warsztaty plastyczne dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Również miłośnicy filmu animowanego, fotografii, a także rękodzieła artystycznego mogą doskonalić swoje umiejętności na zajęciach warsztatowych. Dla  dzieci i młodzieży wszystkich typów szkół przygotowano wakacyjny kurs nauki gry na gitarze lub keyboardzie oraz śpiewu. Na początku lipca Centrum Młodzieży zaprasza na popołudniowe lekcje tańca współczesnego, a niemal przez cały lipiec na otwarte zajęcia sportowo- rekreacyjne. Zachęcająco wygląda też oferta proponowanych konsultacji dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: m.in. certyfikacja kompetencji informatycznych, warsztaty twórczego pisania.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży ul. Wietora, ul. Dietla, ul. Szeroka

proponuje w tym roku ofertę wakacyjną o intrygującym haśle „ Bezgrzeczne lato”. W pierwszych dniach lipca organizatorzy zapraszają przede wszystkim na warsztaty interdyscyplinarne mające na celu połączenie formuły wypoczynku z aktywnością twórczą, która otwiera w młodym człowieku nowe przestrzenie wrażliwości i odczuwania, stwarza możliwość wszechstronnego rozwoju. Cały lipiec upłynie w klimacie muzyki – warsztatów gitarowych, instrumentów klawiszowych i jazzu. W sierpniu rozpoczną się zajęcia w ramach Letniej Akademii Sztuk Walki. W ofercie znajdziecie też Państwo sporo ciekawych zajęć tematycznych, plenerowych, a także propozycje wycieczek.

Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada

przez cały lipiec czeka na „łowców przygód”, którzy w ramach tego projektu będą oczywiście poszukiwać skarbu, łowić dźwięki i w kręgu tajemnic przygotują ekspedycję w nieznane. W sierpniu organizatorzy zapraszają na obóz artystyczno-rekreacyjny w Sianożętach.

MDK „Dom Harcerza”  ul. Lotnicza

obiecuje swoją ofertą objąć ok.3000 dzieci i młodzieży. Przez cały lipiec, a także drugą połowę sierpnia będzie tu można ciekawie spędzić czas m.in. na warsztatach rękodzielniczych, plastycznych, gitarowych. Organizatorzy zadbali też o zajęcia sportowe, spotkania z interesującymi ludźmi i wyjścia do ciekawych miejsc.

Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej

będzie pracował dla dzieci i młodzieży nieprzerwanie cały okres wakacji. Upłyną one tutaj pod znakiem plastyki, muzyki i tańca. Propozycje obejmują też   cieszące się  dużym zainteresowaniem   „Spotkania z fantastyką”, wyjścia i wyjazdy w malownicze plenery. Nie zabraknie też różnorodnych zajęć o charakterze świetlicowym.

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” ul. Reymonta, Olszanica

postawił w tym roku na organizację wyjazdów poza Kraków. W ofercie znajdą Państwo kolonie, obozy jeździecko-rowerowe, rehabilitacyjne, plastyczno-rekreacyjne, modelarsko- rekreacyjne. Można też miło spędzić czas na półkolonii, którą organizatorzy poprowadzą przez  cały lipiec.

Młodzieżowy Dom Kultury ul. Beskidzka, ul. Na Wrzosach

Kieruje swoją ofertę głównie do dzieci w wieku 8 – 12 lat. Oprócz szerokiego wachlarza zajęć stacjonarnych i wycieczek po Krakowie, przewidziano też warsztaty letnie w Mrzeżynie, warsztaty taneczne w Murzasichlu, a także obóz sportowy w Gardiejach.

Młodzieżowy Dom Kultury os. Tysiąclecia

zaprasza dzieci i młodzież codziennie od 10.00 do 15.00 na zajęcia do Klubu Czasu Wolnego, Klubu Internautów, Pracowni Plastycznej. W wybrane dni tygodnia czekają też na chętnych projekcje filmowe, taneczne treningi i możliwość sprawdzenia swoich wokalnych talentów w karaoke. Nie zabraknie też wycieczek po Małopolsce. O godz.13. codziennie będzie oczekiwał słodki poczęstunek.

Młodzieżowy Dom Kultury os. Kalinowe, os. Szkolne

proponuje szeroki wachlarz zajęć zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W ofercie nie brakuje ambitnych zajęć muzycznych w studio piosenki, a także warsztatów gitarowych. W ramach zajęć tanecznych będzie można doskonalić technikę street dance, a także tanie towarzyski. Na chętnych czekają też zajęcia interaktywne w Parku Edukacji Globalnej, a także zabawy językowe. Nie zabraknie wycieczek i rejsów po Wiśle.

Młodzieżowy Dom Kultury os. Na Stoku

jest do dyspozycji ze swoją ofertą dla uczniów pozostających w mieście od 1 do 26 lipca.

 

Szanowni Państwo,

to oczywiście tylko niektóre propozycje z szerokiej oferty, którą przygotowały dla Państwa Dzieci instytucje Gminy Miejskiej Kraków. Poinformuję Państwa o nich w następnym liście. Zdecydowana większość tych zajęć jest bezpłatna, a szczegółowe programy niebawem znajdą się na stronach internetowych każdej z tych instytucji.

Jestem przekonana, że w naprawdę licznych i ambitnych propozycjach Miasta każdy młody Człowiek znajdzie coś dla siebie, coś – co nie tylko da radość i wytchnienie, ale też poczucie, że wakacje spędzone w mieście mogą wzbogacić i doskonalić i że w tym sensie...są podróżą, która kształci. Wakacje powinny być czasem intensywnego rozwoju dzieci i młodzieży, i chcemy Państwu pomóc to urzeczywistnić.

Życząc  miłych chwil wakacyjnych pozdrawiam serdecznie

Anna Okońska –Walkowicz

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

 

 

 

 

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]