Komunikat organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Piórem Malowane 2017

Plakat Piórem malowane 2017Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Piórem Malowane 2017”, którego tematem były „Poszukiwania w graciarni umysłu”. na posiedzeniu w dniu 28 grudnia 2017 r. rozpatrzyło prace uczestników Konkursu  w czterech kategoriach wiekowych,  z rozróżnieniem na poezję i prozę przyznając:

Nagrodę Główną – Kryształowe Pióro,

I, II, III miejsca oraz wyróżnienia

 Zapraszamy na Finał Konkursu, który odbędzie się w dniu 27 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w sali widowiskowej (II P.) Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowiew trakcie którego laureaci (zdobywcy I, II i III miejsca oraz Nagrody Głównej - Kryształowego Pióra)dowiedzą się, które miejsce zdobyli oraz otrzymają dyplom i nagrodę książkową, natomiast wyróżnieni – dyplom. 

Osobom nagrodzonym i wyróżnionym w Konkursie, którzy nie przybędą na finał przesyłamy wyłącznie dyplomy po wcześniejszym uzgodnieniu z sekretariatem MDK (tel. 12 411 67 03, w godz. 9:00 – 13:00) w terminie do dnia 5 lutego 2018 r.  Wszystkie komunikaty dotyczące Konkursu zamieszczamy wyłącznie na naszej stronie internetowej.  

Dziękujemy za nadesłane prace wszystkim uczestnikom Konkursu oraz opiekunom wspierającym młodych twórców.

Lista uczestników Konkursu, którzy otrzymali I, II, III miejsca, wyróżnienia lub Nagrodę Główną – Kryształowe Pióro:

 

PROZA  8-11 LAT

Miejsca: 

 • Magdalena Chwastek, 11 lat, „Kilka kropel miłości”,
 • Agata Rybak, 11 lat,  „Zielona kanapa”,
 • Maja Kolka, 10 lat, „Sen o Orinoko”.

Wyróżnienie:

 • Julita Białas, 10 lat, „Magiczny wisiorek”.

POEZJA  8-11 LAT

Miejsca:  

 • Przemysław Wojtyczka, 9 lat, „Książkowe marzenie”,
 • Jakub Tuczyński, 8 lat, „Modlitwa do Boga” ,
 • Maja Siwik, 11 lat, „ *** Czekam na dzień…”.

Wyróżnienie:

 • Kinga Wojtyś, 10 lat, „ W graciarni umysłu”.

  

PROZA 12- 14 LAT

Miejsca:  

 • Oskar Grabara, 13 lat, „Żołnierze Gródkowa”,
 • Zofia Pietrasik, 12 lat, „Filo – Zofia”,
 • Michał Szewczyk, 14 lat, „Poszukiwania w graciarni umysłu” .

Wyróżnienia:

 • Wiktoria Stefaniszyn, 14 lat, „Ta, która chciała coś zmienić”,
 • Krystian Jagielski, 12 lat, „W Graciarni? umysłu”,
 • Julita Baryś, 13 lat, „Sekret”,
 • Martyna Szpot, 13 lat, „Poszukiwania w graciarni umysłu”,
 • Kinga Dudko, 14 lat, „W umyśle”,
 • Amelia Smoter, 14 lat, „Poszukiwania w graciarni umysłu”.

 

POEZJA  12 - 14 LAT

Miejsca:

 • Natalia Rapacz, 13 lat, „*** Lipiec…”,
 • Wiktoria Mazur, 13 lat, „Oczy”,
 • Agnieszka Niezręcka, 13 lat, „Zagubiona”.

 PROZA 15 – 17 LAT

Miejsca:

 • Aniela Sobuś, 15 lat, „Jaką byłaś, młodości nasza?”,
 • Mikołaj Kaleński – Jaśkiewicz, 15 lat, „Poszukiwania w graciarni umysłu – myślowa przygoda zimowa porą”,
 • Alicja Dulny, 16 lat, „Dziś zaśniesz spokojnie”.

Wyróżnienia:

 • Wiktoria Wrzesień, 17 lat, „Koszula po dziadku”,
 • Weronika Ciągło, 17 lat, „Na dnie”,
 • Daniela Kaczmarczyk, 15 lat, „Zagubiona myśl”,
 • Iwona Smyrak  17 lat, „Paryż – Moskwa” 

 

POEZJA 15 – 17 LAT

Miejsca:

 • Natalia Mańka, 17 lat, „Chaos”,
 • Kalina Kuzia, 17 lat, „Nie mam głowy”,
 • Jakub Kędzierski, 15 lat, „ Może zmieni się coś”.

Wyróżnienia:

 • Maria Pozniak, 17 lat, „Na światłach”,
 • Paulina Urbanek, 15 lat, „Wizja przyszłości”,
  • Adam Pantak, 17 lat, „Rutyna”.

PROZA - Dorośli (18 lat i więcej)

Miejsca:

 • Igor Kubalski, 19 lat, „Mihu Jehudi?”
 • Łukasz Barys, 20 lat, „Poszukiwania w graciarni umysłu”,
 • Karolina Król, 22 lata, „Na granicy, czyli grudzień 2013”.

POEZJA - Dorośli (18 lat i więcej)

Miejsca:

 • Krzysztof Zandecki, 18 lat, „Śmietnik na ulicy Łączącej”,
 • Oliwia Wiktoria Gierszewska, 18 lat, „Gniazdo”,
 • Dawid Wydmański, 18 lat, „Zaduma”.

Wyróżnienie:

 • Kamila Butkiewicz, 21 lat, „ *** Pozamykana szczelnie…”.

Gratulujemy zdobywcom nagród i wyróżnień !!!
Kraków, dnia 29 grudnia 2017 r.
Dyrektor Andrzej Łazarz

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

 1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
 2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
 3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
 5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
 6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]