Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2023.

hoiyhbitbZapraszamy do udziału w kolejnej, 13. edycji organizowanego przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5, Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2023. Temat Konkursu:KONIOWETEKonkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 2  3-25  lat. Prace plastyczne  wykonane dowolnymi technikami można nadsyłać do dnia15 GRUDNIA  2023 R.

Regulamin     AL.

Turniej Star Wars

sTAR wARSStart: 23. 09. 2023 r. godz: 9:00- 18:00

Finisz: 24 09. 2023 r. godz. 16:00

Miejsce: sala widowiskowa MDK Grunwaldzka 5

Czytaj więcej...

Podsumowanie Mistrzostw Polski MALIFAUX

malifaux

2-3 września 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski w grę bitewniakową Malifaux. Jest to nowoczesny system typu skirmish dziejący w się w alternatywnej rzeczywistości. Modele stylizowane na epokę wiktoriańską wraz z elementami estetyki typu steampunk należące do ponad 30 graczy zmierzyły się w pięciu rundach aby w trakcie turnieju wyłonić najlepszego gracza. Turniej gościł graczy z zagranicy - przybyli do nas goście z Łotwy, Chorwacji, Czech oraz Niemiec. Malifaux jest systemem o aktywnej polskiej scenie turniejowej, gracze krakowscy regularnie toczą potyczki i z otwartymi ramionami zapraszają każdego, kto ceni nie tylko fantastyczne modele, ale również rozbudowaną fabułę i złożone mechaniki rozgrywki. To gra strategii i systemu, a pokusa jest największym wrogiem początkującego gracza Malifaux.

Weekend z grami strategicznymi. Magiczny świat A Song of Ice & Fire

jnljobo

Turniejowa niedziela  A Song of Ice & Fire  

Start: 9:00; 17 września  2023 r.

w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Poniżej fotorelacja                                                                                                          AL.

Czytaj więcej...

Prezentacje artystyczne w DPS

dpsUczestnicy zajęć muzycznych oraz baletu Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie zaprezentowali w dniu 14 września 2023 r. program artystyczny przygotowany dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Helclów 2 w Krakowie, który zaprosił również do udziału podopiecznych innych DPS’ów. Poniżej fotorelacja z wydarzenia.     

Czytaj więcej...

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku przedszkolnym

1 1 FYTF kopiaSerdecznie zapraszamy na zajęcia dla  dzieci w wieku przedszkolnym do Artystycznego Klubu Malucha oraz Artystycznego Klubu Starszaka. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 12:20. Jest jeszcze kilka pojedynczych wolnych miejsc. Można zapisać dziecko na zajęcia pojedyncze lub też blok zajęć w trakcie całego tygodnia. Informacje dodatkowe: tel. 12 411 67 03.     AL

Zapraszamy na zajęcia od 4 września 2023 r.

1 oiu4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W pierwszym tygodniu września obowiązuje rozkład zajęć, który - w miarę możliwości - dostosowywać 

Czytaj więcej...

Zagłosuj w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

 

20Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?  Już tylko 25 dni zostało do głosowania w ramach tegorocznej 10.  jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Oddać swoje głosy będzie można od 22 września do 6 października. Głosować może każdy

Czytaj więcej...

Rekrutacja na zajęcia w trakcie roku szkolnego 2023/2024

rekrutacja 2023 202425 sierpnia 2023 r. zakończyła się rekrutacja na zajęcia na rok  szkolny 2023/2024 do  Młodzieżowego Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5, również te odbywające się  w Pracowni Artystycznej MDK przy ul. Widok 4 oraz  prowadzone na terenie szkół przez nauczycieli MDK. Wszyscy kandydaci, którzy złożyli deklaracje kontynuacji, wniosek o przyjęcie na zajęcia lub wniosek uzupełniający zostali przyjęci. W dniu 31 sierpnia 2023 r. na tablicy informacyjnej MDK została opublikowana lista przyjętych na zajęcia. Chętni, którzy dotychczas nie zdążyli się zapisać na nasze zajęcia, mogą skorzystać z naszej oferty programowej w ramach rekrutacji również w trakcie całego roku szkolnego, w miarę wolnych miejsc w grupach, składając stosowny wniosek.   AL

Weekend w MDK z grą figurkową Star Wars: X-wing

Turniej_23_i_24_wrzesień_2023.jpgStar Wars: X-wing - turniej rangi Store Championship

miejsce:Kraków,  Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 

start:  23 września 2023 r.

Zapraszamy!                                          AL

 

 

"Mistrzostwa Polski 2023" strategicznej gry bitewnej Malifaux

malifaux2 i 3 września 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie odbywać się będą „Mistrzostwa Polski 2023” - dwudniowe potyczki miniaturowej strategicznej gry bitewnej Malifaux. W tej fabularnej grze, poprzez wyłom otwierający się do innego świata odkrywamy zarówno miasto-państwo, jak i świat w wymiarze równoległym, więc zapowiada się intrygująca akcja!         AL.

Turniej A Song of Ice & Fire. 19 sierpnia 2023

of ice 3Wakacyjny Turniej A Song of Ice & Fire  

Start: 8:30; 19 sierpnia  2023 r.

w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Poniżej fotorelacja   

Czytaj więcej...

Weekend z grami strategicznymi. Middle-Earth SBG

Middle 12W dniu 12 sierpnia 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 odbył się kolejny turniej gry strategicznej osadzonej w tolkienowskim Śródziemiu - "Middle-Earth Strategy Battle Game".  

Najbliższy  turniej ME SBG odbędzie się w dniu 30 września  2023 r.                           AL.

Czytaj więcej...

Turniej A Song of Ice & Fire. 16 lipca 2023 r.

Turniej 16 lipca 2023

Turniejowa niedziela  A Song of Ice & Fire  

Start: 9:00; 17. 09.  2023 r.

w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Poniżej fotorelacja                                                                                                          AL.

Czytaj więcej...

ArtStudio zaprasza na zajęcia wakacyjne

art sa  ArtStudio  zaprasza od poniedziałku do czwartku (17-20 lipca 2023 r.). Kliknij w plakat.

 

Plenerowe "LATO Z MDK 2023" - KONKURS

1 PLENEROWE LATO 202314 lipca 2023 r.  zakończyło się „Plenerowe lato 2023 z MDK”. Uczestnicy plenerów  wakacyjnych, którzy wygrali konkurs na najlepszą pracę plastyczną  (z podziałem na kategorie wiekowe) nagrodzeni zostali  dyplomami oraz albumami:

- Maria Zięba

- Aleksandra Strzebońska

- Liliana Dębowska

- Magdalena Dutka

Czytaj więcej...

Alpaki w MDK !

1 ALPAKI 20 23

14 lipca 2023 r. do uczestników wakacyjnych zajęć edukacyjnych MDK zawitały alpaki. Alpaki  należą do grupy południowoamerykańskich trawożernych ssaków parzystokopytne. Są bardzo łagodne i przyjazne, o czym mogliśmy się przekonać na spotkaniu.   To  wyjątkowe zwierzaki!  Foro relacja poniżej                    AL.

 

Czytaj więcej...

Niezwykłe tajemnice Ziemi czyli wycieczka do CEP UJ

CPU plakat12 lipca 2023 r.   uczestnicy     wakacyjnych zajęć edukacyjnych  MDK wybrali się na do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzili wystawę "Historia życia i budowa Ziemi", na  której  w oparciu o barwne rekonstrukcje, autentyczne skamieniałości wymarłych zwierząt i roślin, minerały, skały i kamienie szlachetne poznawali  historię życia na Ziemi od pojawienia się żywych organizmów, przez wielkie wymierania i zlodowacenia aż po czasy współczesne. W trakcie warsztatów   „Jak powstają skamieniałości? dowiadywali  się na czym polegają procesy powstawania różnego rodzaju skamieniałości roślinnych i zwierzęcych oraz jakie są i czym różnią się główne ich typy.  Samodzielnie wykonywali odlewy.   Foto relacja poniżej.              AL.

Czytaj więcej...

Warsztaty etnograficzne oraz zwiedzanie Zamku w Żywcu

1 żYWIEC11 lipca 2023 r. uczestnicy wakacyjnych zajęć MDK, odwiedzili Stary Zamek w Żywcu - najstarszą świecką budowlą w mieście, której powstanie przypisuje się książętom oświęcimskim lub Mikołajowi Strzale herbu Kotwicz, a datuje na I poł. XV wieku. Od 2005 roku Zamek jest siedzibą Muzeum Miejskiego w Żywcu, a w 2014 Habsburgowie zrzekli się roszczeń do zamku i do Parku Habsburgów. Muzeum Miejskie w Żywcu posiada jedną z największych w Polsce kolekcję pamiątek cechowych.Składają się na nią skrzynie, pieczęcie i księgi. Drugą cześć naszej wyprawy do Żywca stanowiły warsztaty etnograficzne w niezwykle klimatycznej sali muzealnej. Fotorelacja     AL.

Czytaj więcej...

Centrum Nauki Leonardo da Vinci. 07. 07. 2023

Podzamcze

Czytaj więcej...

Warsztaty daktyloskopii oraz zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Plakat CEP UJ 28 czer 202328 czerwca 2023 r, uczestnicy wakacyjnych zajęć edukacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 uczestniczyli w warsztatach oraz zwiedzaniu Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematyczne zwiedzanie: "Zwierzęta i człowiek w przyrodzieobejmowało przegląd współczesnych zwierząt, pod kątem ich funkcjonowania w wybranych ekosystemach, w tym odżywiania, rozmnażania, poruszania i obrony przed drapieżnikami, pochodzenie ewolucyjne człowieka jako gatunku, jego pozycja w świecie zwierząt oraz wpływ na środowisko przyrodnicze i bioróżnorodność.

Po zwiedzaniu dzieci i młodzież z MDK uczestniczyła w „Warsztatach daktyloskopii”.                               AL.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

OJCÓW 2023

29 czerwca 2023 r, uczestnicy  wakacyjnych zajęć edukacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 zwiedzali Ojcowski Park Narodowy. W programie:

- spacer wokół  Maczugi Herkulesa i Zamku w Pieskowej Skale .

- spacer Doliną Prądnika  i zwiedzanie Jaskini Ciemnej

- wędrówka zielonym szlakiem  

- Brama Krakowska, Źródełko Miłości oraz  wędrówka Wąwozem Ciasne Skałki ( Szlak Warowni Jurajskich), a z Czajowic wracamy do Krakowa/  Poniżej foto relacja                         AL.

Czytaj więcej...

Zwiedzanie i warsztaty w Skansenie w Sanoku. 13 07 2023

Sank


13 lipca 2023 r 
uczestnicy l
etnich zajęć edukacyjnych MDK o
dwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanokupierwsze w Polsce muzeum etnograficzne i jednocześnie największe. Na 38 hektarach można podziwiać świadectwa kultury materialnej polskich i ruskich grup etnograficznych. Odwiedziliśmy jedenz najciekawszych obiektów Rynek Galicyjski, czyli odtworzony układ urbanistyczny charakterystyczny dla miasteczek południowo-wschodniej Polski na przełomie XIX i XX wieku. Odwiedziliśmy również Sektor Bojkowskiw którym znajdują się chaty bieszczadzkich górali – Bojków -  a po którym wg relacji przewodnika jeszcze kilka dni temu hasał niedźwiedź brunatny - orazpiekarnię, w której dzieci i młodzież mogli poznać trud i pracę piekarza. Foto relacja poniżej.      AL.

Czytaj więcej...

Lato 2023 w pracowniach MDK. 27 VI

1 LATO 2023

Tegoroczny program wakacyjnych zajęć edukacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie zainteresował  rekordową liczbę chętnych. Niestety, nasze możliwości lokalowe i kadrowe są ograniczone i nie wszyscy chętni mogą wziąć udział w organizowanych zajęciach. Codziennie dzieci i młodzież z MDK uczestniczy w wyjściu lub wycieczce oraz w zajęciach w pracowniach, od rana do późnych godzin popołudniowych . Twórcze wakacje, odkrywanie własnych możliwości, spędzanie w miłej i przyjaznej atmosferze wolnego czasu to  główne cele naszego wakacyjnego programu, który ponadto jest tak zaplanowany, aby uczestnicy mieli możliwość przechodzenia z jednych zajęć na następne a także skorzystania z cateringu. Poniżej fotorelacja z kilku zajęć z dnia 27 czerwca 2023 r.                       AL.

Czytaj więcej...

Warsztaty pszczelarskie w Ogrodzie Botanicznym UJ

LATO 2023 1

27 czerwca 2023 r. dzieci i młodzież z letnich zajęć edukacyjnych MDK, odwiedzili Pasiekę Uniwersytecką. Ogród Botaniczny UJ jest wspaniałym miejscem edukacji przyrodniczej, a przez wiele lat udzielał nam gościnności na finał międzynarodowego konkursu „Przyroda w kolorach”

Dzieci i młodzież ubrana w specjalne pszczelarskie stroje mieli możliwość zobaczyć jak wygląda praca pszczelarza i rodzina pszczela. Przy działającym podkurzaczu można było zobaczyć magazyn miodowy i pyłkowy, wytwórnię wosku, pszczele przedszkole i żłobek oraz królową matkę wraz z opiekunkami, trutnia leniucha i transport pyłku kwiatowego.       Fotorelacja poniżej.           AL

Czytaj więcej...

i po "po(i)graniu" Teatru Piętro Niżej

 

plakat po.... Dostajesz zaproszenie na kolejny etap.
Czy odważysz się przyjść? 

Jeśli już wiesz czy przyjść to zapraszamy. Jesienią 2023 cd.

Czytaj więcej...

ZESPÓŁ WOKALNO INSTRUMENTALNY - KONCERT NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

KONCERT 2323 czerwca  2023 r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkie j 5 w Krakowie miał miejsce niezwykły koncert zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez Magdalenę Stanisz. W tym roku szkolnym zespół wielokrotnie  występował  uświetniając wydarzenia na terenie MDK, Dzielnicy II Grzegórzki oraz miasta Krakowa.                    AL.  Foto-relacja poniżej

Czytaj więcej...

Podkategorie

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]