Art Studio zaprasza na zajęcia stacjonarne w nowych godzinach

ArtOd 25 stycznia 2021 r., ulega zmianie rozkład zajęć plastycznych Art Studia. W poniedziałki, wtorki oraz środy zajęcia trwają od godz. 16:00 do 19:15, natomiast w czwartki i piątki od godz. 17:00 do 19:25. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkolną oraz studentów. Art. Studio to pracownia zajęć plastycznych z różnorodnymi technikami, rękodzielniczych, malarstwa sztalugowego oraz zajęć z kompozycji.

Zajęcia prowadzi Pani Renata Zielińska.

X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH - wystawa prac wyróżnionych

Wystawa prac wyr Przyroda 2020Wystawa wyróżnionych prac X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego - PRZYRODA W KOLORACH 2020, prezentowana jest w naszej internetowej galerii  od dnia 16  stycznia 2021 r.   T U T A J     

Kolejna wystawa  zostanie zaprezentowana 29 stycznia 2021 r.                        AL.

Czytaj więcej...

Ferie 2021 z Krakowską Kartą Rodzinną

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 10.01.2021 194217Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną, do skorzystania w czasie ferii – od 4 do 15 stycznia 2021 r. – z atrakcji przygotowanych przez Gminę Miejską Kraków i Partnerów Programu KKR 3+. Trwająca pandemia uniemożliwiła organizację niektórych planowanych wydarzeń. Materiały graficzne oraz filmik (filmik dostępny jest także w serwisie YouTube, link tutajhttps://kkr.krakow.pl/aktualnosci/245603,56,komunikat,ferie_2021_z_krakowska_karta_rodzinna.html

Feryjny Turniej Grunwald - 9 stycznia 2021

Middle earth 20219 stycznia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5 spotkali się pasjonaci epickiej gry bitewnej w świecie Władcy Pierścieni i Hobbita. Middle-Earth Strategy Battle Game   łączy w sobie zasady gier Lotr  i Hobbit. Walka trwała w ścisłym reżimie sanitarnym obowiązującym w czasie ferii w MDK.    FOTO    AL.

Czytaj więcej...

Relacja z zajęć feryjnych w MDK Grunwaldzka 5

Ferie 2021 plakat 1

 

Czytaj więcej...

X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH - Wystawa

Wystawa plakat p 2020Wystawa nagrodzonych prac X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego - PRZYRODA W KOLORACH 2020, prezentowana jest w naszej internetowej galerii  (tutaj)  od dnia 2 do 15 stycznia 2021 r. oraz w przestrzeni Galerii KONTUR mieszczącej się w  MDK przy ulicy Grunwaldzkiej 5. Dzięki nadal funkcjonującej stacjonarnie naszej placówce, wystawę na żywo mogą oglądać również uczestnicy  zajęć feryjnych i stacjonarnych. Dziękujemy wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom artystycznym za wspaniałe prace przepełnione optymistycznymi emocjami i troską o naszą planetę.               AL.

Czytaj więcej...

Scena Ruchu zaprasza!

plakat ferie sr 2021Zimowa Szkoła Baletowa zespołu baletowego MDK – SCENY RUCHU – to nie tylko pierwsze próby poznania podstaw baletu – demi plié i grand plié ale też różnych pozycji baletowych, tworzenie przestrzeni tanecznej, gracji i ćwiczenia wytrwałości. Baletowe zajęcia feryjne to również doskonała okazja do poznania podstawowych zagadnień związanych z tańcem klasycznym. W zajęciach mogą brać udział nie tylko stali uczestnicy zajęć MDK, ale wszyscy, którzy trafią na Grunwaldzką 5 po raz pierwszy.

Nasza Zimowa Szkoła Baletowa zaprasza 5, 12, 13 oraz 15 stycznia 2021 od godziny 15:00 do 17:25.

Serdecznie zapraszamy!!! (Fotografia do plakatu wykonana na zajęciach w dniu 02. 12. 2020 r.) .                AL.

Wieczór z TEATREM NA UCHODŹSTWIE

PLAKAT ZA ŚCIANĄ

Najbliższa premiera „Teatru na Uchodźstwie” zostanie pokazana na scenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5, wieczorem 6 lutego 2021 r. w ramach „Nocy z Teatrem na Uchodźstwie”.

Zbliżymy się do klimatu lat 20 -tych i 30 – tych XX wieku, społecznych problemów, a także poezji okresu międzywojennego.

Nurtuje nas niewątpliwie problem obecności widzów, których pragnęlibyśmy gościć na naszej widowni, niestety,  zależne jest to  od obecnej pandemicznej rzeczywistości. Planujemy  przekaz on- line.

Zapraszamy serdecznie ! ! !                                                                                                               AL.

 

Art Studio zaprasza na zajęcia w czasie ferii zimowych 2021

plakat Art Studio

ArtStudio  zaprasza dzieci i młodzież chcącą rozwijać swoje pasje artystyczne, na zajęcia z malarstwa i rysunku, rękodzieła artystycznego, różnych technik malarskich oraz decoupague .

Zajęcia prowadzi absolwentka ASP w Krakowie - artysta plastyk Renata Zielińska, która również w ramach ferii zimowych prowadzić będzie warsztaty plastyczne stacjonarne, dla grup do 6 uczestników.

Pamiętajcie o maseczkach i ścisłym przestrzeganiu reżimu sanitarnego w trakcie zajęć.

Serdecznie zapraszamy (na okres ferii zimowych obowiązują  odrębne godziny zajęć oraz zapisy).     AL.

Czytaj więcej...

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia 18.12.2020 r. przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

1212 1

W załączeniu komunikat Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o ryzyku wystąpienia na obszarze miasta Krakowa przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu 18. 12. 2020 r.   (KOMUNIKAT )

Ferie 2021 w Młodzieżowym Domu Kultury

Ferie 2021

Na okres ferii zimowych 2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5, przygotował zajęcia stacjonarne w  warunkach dostosowanych do wymogów  obowiązującego reżimu sanitarnego, dla dzieci i młodzieży szkolnej zarówno tych nie będących stałymi uczestnikami zajęć MDK, jak też naszych uczestników.

Pierwszy blok zajęć trwa od godziny 8:10 do 14:00, a w ofercie (TUTAJ):

warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, komiksowe, grafiki komputerowej, zajęcia z

Czytaj więcej...

X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Przyroda w Kolorach 2020 - wyniki Konkursu

1 5DC17E7F 0CB4 469B A58D 36F04FE6A37BW dniu 16 listopada 2020 r. zakończyły się obrady Jury X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego - PRZYRODA W KOLORACH 2020. Tegoroczna edycja odbywała się w szczególnych warunkach trwającej pandemii koronawirusa, i w związku z tym zmieniliśmy terminarz Konkursu, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym udział w naszym Konkursie.

Na konkurs nadesłano 1433 prace, najwięc  z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy.

W tegorocznej edycji przeważały prace malarskie i rysunkowe, znaczną część stanowiły również fotografie oraz formy przestrzenne.

Jury obradowało w składzie:

Czytaj więcej...

X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH - komunikat

p2020 X22 listopada 2020 r. zamieścimy listę nagrodzonych i wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do wystawy uczestników X Międzynarodowego  Konkursu Plastycznego  PRZYRODA W KOLORACH.  Jubileuszowa edycja Konkursu odbywała się w trudnych warunkach spowodowanych koronawirusem, dlatego wyrażamy szczególne podziękowania uczestnikom, opiekunom artystycznym oraz Jurorom Konkursu.  Foto-relacja. AL

Czytaj więcej...

Listopadowy Turniej GRUNWALD - Middle-Earth SBG

sbg20207 i 8 listopada 2020 r. ramach Klubu Edukacji Kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie  w  ścisłym reżimie sanitarnym  wszechobecnego koronawirusa  odbywały się bitwy   Middle-Earth SBG  foto-relacja poniżej.                               AL.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski systemu bitewnego Star Wars: Armada

gggfTurniej Polish Masters ( w dniu 26 września 2020 r.) w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5 to pierwsze duże wydarzenie w naszym MDK po powrocie do stacjonarnych zajęć, odbywające się w ścisłym reżimie sanitarnym. Jest równocześnie piątymi, otwartymi Mistrzostwami Polski systemu bitewnego Star Wars: ArmadaMistrzostwa Polski to jeden z najtrudniejszych turniejów Star Wars: Armada na naszym globie, co gwarantuje niesamowite emocje i wysoki poziom rywalizacji w walce o prestiżowy tytuł Czempiona! Poniżej fotorelacja

Czytaj więcej...

Uwaga, konkurs! Odbądź podróż w przeszłość i poznaj patrona swojej ulicy

1 patroni ulic 2020ze względu na ich zasługi dla Krakowa i Polski. Niestety, większość z nich jest dla nas zupełnie anonimowa. Aby to zmienić Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury przy al. 29 Listopada 102, Biblioteką Kraków oraz Kancelarią Rady Miasta Krakowa już po raz ósmy

Czytaj więcej...

Rekrutacja w trakcie roku szkolnego

do slajder

Od 1września 2020 r. uczestnicy zajęć Młodzieżowego Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5, oraz Pracowni Artystycznej przy ul. Widok 4 powrócili na zajęcia stacjonarne, które odbywają się w nowych warunkach sanitarnych. Robimy wszystko, aby wszyscy chętni mogli skorzystać z naszej oferty programowej i czuli się w MDK bezpiecznie realizując oraz rozwijając swoje pasje. Na zajęcia można się zapisać w trakcie całego roku szkolnego, w miarę wolnych miejsc w grupach. Szczegółowy rozkład zajęć jest dostępny na naszej stronie internetowej, natomiast jego korekty zamieszczane w zakładce „Plan zajęć”

Serdecznie zapraszamy!!!

 Wniosek   Oświadczenie                                             AL.

 

Klub Miłośników Języka Angielskiego w nowym roku szkolnym

Klub Miłośników Języka Angielskiego 2020Drodzy Uczestnicy zajęć,

serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach stacjonarnych języka angielskiego (Klub Miłośników Języka Angielskiego) prowadzonych przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbywających się przy ulicy Widok 4 (Dąbie). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w grupie dla dzieci w wieku szkolnym.   Prosimy Uczestników zajęć, ich Rodziców, Opiekunów o kontakt z sekretariatem MDK (tel.: 12 411 67 03), w godz. 8:00 – 14:00. Lub w poniedziałki i czwartki w godzinach popołudniowych - tel.: 12 414 25 72, Pracownia Artystyczna Widok 4.                         AL.

Zapraszamy na zajęcia artystyczne dzieci w wieku przedszkolnym

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2020 09 005

Artystyczne Kluby Malucha i Starszaka   działają od  1996 r.  Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku do 4 lat i prowadzone są z uwzględnieniem ich  indywidualnych możliwości rozwojowych. W ramach działalności klubów odbywają się zajęcia w takich formach jak:   edukacyjne,  sportowo- rekreacyjne,  plastyczne. Oprócz tych form dzieci korzystają z zajęć tanecznych,  teatralnych oraz języka  angielskiego.

Zajęcia mają na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni dzieci, myślenia niekowencjonalnego, a także uczą wspólnej pracy w grupie.

Czytaj więcej...

Wakacyjny Turniej GRUNWALD - Middle-Earth SBG

IMG 0126

1 sierpnia 2020 r.ramach Klubu Edukacji Kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie miał miejsce kolejny Wakacyjny Turniej GRUNWALD. Powracamy po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem do regularnych bitew Middle-Earth SBG zachowując przy tym wszelkie zasady reżimu sanitarnego.  foto-relacja poniżej.                               AL.

Czytaj więcej...

WAKACJE 2020 w MDK - Zapraszamy na dodatkowe zajęcia gitarowe i plastyczne

 IMG 9977Zapraszamy na dodatkowe zajęcia  wakacyjne nauki gry na gitarze w dniach 20 i 21 lipca 2020 r.  oraz plastyczne (malarstwo, rysunek, ceramika, różne techniki plastyczne) w dniach 22, 23, 24 lipca 2020 r., które odbywać się będą w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5.    AL

Czytaj więcej...

Turniej GRUNWALD - Middle-Earth SBG

IMG 3311

20 czerwca 2020 r. Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem miał miejsce Turniej GRUNWALD Middle-Earth SBG. Tym razem bitwy odbywały się w trudnych warunkach reżimu sanitarnego. Turnieje GRUNWALD odbywają się w  ramach Klubu Edukacji Kulturalnej MDK.   Poniżej foto-relacja  AL.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY "WAKACJI 2020 W MDK"

W dniu 18 maja 2020 r. uczestnicy zajęć zdalnych powrócili do pracowni   Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5, oraz Pracowni Artystycznej przy ul. Widok 4 (ok. 34%) na zajęcia stacjonarne. Nadal jednak prowadzimy zajęcia zdalnie dla tych uczestników,

Czytaj więcej...

OD DNIA 18 MAJA 2020 R, ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA STACJONARNE

zajęcia stacjonaeneDrodzy Uczestnicy zajęć, w związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej informującym o powrocie zajęć stacjonarnych prowadzonych przez placówki wychowania pozaszkolnego, Młodzieżowy Dom Kultury z radością informuje, że od dnia

Czytaj więcej...

Rekrutacja na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury

Slajder rekrutacja 2020 2021  R E K R U T A C J A   - D E K L  A R A C J A    K O N T Y N U A C J i   (etap 1)

  R E K R U T A C J A   - W N I O S  E K   O   P R Z Y J Ę C I E   N A    Z A J  Ę C I A  (etap 2)

  R E K R U T A C J A   -  R E G U L A M I N

 

DODATKOWY TERMIN - X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH

przyroda 2020Serdecznie zapraszamy do udziału w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PRZYRODA W KOLORACH. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Konkursu jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 3-21 lat. oraz laureatów poprzednich edycji. Prace można nadsyłać do dnia 20 października 2020  r.  - TERMIN DODATKOWY. Technika wykonania prac jest dowolna a inspiracją powinna być przyroda. REGULAMIN  DOC                            AL.

ART studio zaprasza - zajęcia plastyczne na odległość

1 51 IMG 20200131 112951 38561 800 600 80

Zajęcia od dnia 11 maja  2020 dla poszczególnych grup: 

Gr. I           Gr. II        Gr. III          Gr. IV       Gr. V

Czytaj więcej...

Podkategorie

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]