20 lipca 2018 - zmiana w programie - Wycieczka do Ojcowa i Jaskini Ciemnej

1 szlak orlich gniazd na jurze 194605W dniu 20 lipca 2018 r. wycieczka Ojcowskiego Parku Narodowego zamiast wyjścia do Muzeum Etnograficznego na warsztaty. Wymagane wygodne obuwie oraz ciepła bluza lub kurtka  – będziemy zwiedzać również Jaskinię Ciemną, w której wnętrzu panuje temperatura około 7 stopni Celsjusza. Zbiórka w Młodzieżowym Domu Kultury. Wyjazd autokaru z ul. Grunwaldzkiej 5 o godz. 8:15, powrót godz. 15:00.         AL.

Zaczarowane Wzgórze - NA TROPIE ZWIERZAKÓW dużych i małych

253 IMG 0325

„Zaczarowane Wzgórze” jest usytuowane na zboczu góry w miejscowości Czasław, z panoramą na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy. Gospodarstwo, oprócz 30 koni różnych ras i wielkości (m. In. kuce szetlandzkie, felińskie, koniki polskie, rasy małopolskiej, linkery) posiada mini zoo, w którym na co dzień mieszkają zgodnie przyjazne dla zwiedzających zwierzaki. 16 lipca 2018 r. uczestnicy wakacyjnych zajęć edukacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 odwiedzili to urokliwe miejsce bawiąc się, obserwując życie zwierząt, poznając kulturę regionu. Poniżej foto-relacja.      AL.

Czytaj więcej...

Lato 2018 z MDK - plener malarski cz. 2

007 IMG 948513 lipca 2018 r. był kolejnym dzień pleneru malarskiego w stadninie koni „Przyjaciel Konika”. Był również czas aby poznać bliżej Fort 49 i ¼ Grębałów, w którym na co dzień mieszkają konie, stadninę, czy też zaprzyjaźnić się z osiołkiem Neronem lub oddawać się lekturze. AL

Czytaj więcej...

Z wizytą u alpak

Czytaj więcej...

NA TROPIE ZWIERZAKÓW dużych i małych - plener

119 IMG 908111 lipca 2018 r. uczestnicy zajęć wakacyjnych MDK wybrali się na plener malarski do stadniny koni - Ognisko TKKF „Przyjaciel Konika” mieszczącej się w Forcie 49 i ¼ Grębałów. Zajęciom plenerowym, wśród koni: Samiego, Trawiaty, Zodiaka, Dalina,  Fantazji towarzyszyli inni mieszkańcy „Przyjaciela Konika”: psy Szadi, Brutus, Tusia oraz osiołek Neron. Kolejny plener już w piątek 13 lipca 2018 r. Zapraszamy do oglądania foto-relacji w galerii poniżej.           AL

Czytaj więcej...

Lato 2018 z MDK - wycieczka do Podlesic, Mirowa i Bobolic

176 240 IMG 86829 lipca 2018 r. uczestnicy wakacyjnych zajęć edukacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 spędzili wędrując Jurą Krakowsko-Częstochowską. Wędrówkę rozpoczęli w Podlesicach.

Poszukiwali w jaskini śladów niedźwiedzia, podziwiali niezwykłą przyrodę w rezerwacie przyrody, zamek Mirów, a wyprawę zakończyli na zamku w Bobolicach.  

Poniżej foto-relacja

AL.

Czytaj więcej...

Lato 2018 z MDK – plan na nadchodzące tygodnie

52 IMG 83909 lipca 2018 r. rozpoczynamy kolejny tydzień naszej wakacyjnej przygody odbywającej się pod hasłem „NA TROPIE ZWIERZAKÓW dużych i małych”, wyprawą do „Jaskini niedźwiedziej”. Będziemy też poszukiwać skamieniałości w odkrywce skalnej, poznawać tajemnice zamków Mirów – Bobolice i zwiedzać zamkowe komnaty. Kolejne dni spędzimy równie interesująco odwiedzając muzea, malując w trakcie wypraw plenerowych, zwiedzając niezwykłe miejsca Małopolski. Na terenie Młodzieżowego Domu Kultury uczestnicy naszych zajęć będą brać udział w warsztatach artystycznych (foto – relacja z takich warsztatów popołudniowych z dn. 4 lipca poniżej) oraz konkursach. Plan od 9 lipca tutaj

Czytaj więcej...

WIOSKI ŚWIATA W KRAKOWIE

005 DSC040214 lica 2018 r. uczestnicy zajęć wakacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 zwiedzali  Wioski Świata w Krakowie przy ulicy Tynieckiej zbudowane wokół wielkoformatowej mapy świata. Przeszli szlakiem obok tradycyjnej afrykańskiej wioski, papuaskiego domu na palach, andyjskiej chaty,  indiańskiego tipi, południowoamerykańskiego slumsu, a także nietopniejącego igloo trafili też do oryginalnej mongolskiej jurty na warsztaty.  Foto-relacja poniżej.                AL.

Czytaj więcej...

"Bezpieczne wakacje" - spotkanie z Policją

IMG 83303 lipca 2018 r. w ramach wakacyjnych zajęć edukacyjnych w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 miało miejsce spotkanie z Policją „ Bezpieczne wakacje” , które przeprowadził dla uczestników naszej akcji wakacyjnej Komisariat Policji II w Krakowie. Tematem spotkania były zasady bezpiecznego zachowania, najważniejsze zagrożenia i jak reagować w sytuacji gdy się pojawią.

Czytaj więcej...

Turniejowa sobota w MDK - bitwy WarMachine przed mistrzostwami

IMG 821130 czerwca 2018 r.  odbył się w Młodzieżowym Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w ramach Klubu Edukacji Kulturalnej MDK  wakacyjny Turniej Grunwald . Tym razem do walki stanęli przedstawiciele gry taktycznej  WarMachineKrakowa, Zabrza, Katowic oraz Rzeszowa. Turniej jest rozgrzewką przed zbliżającymi się mistrzostwami w Warszawie. Zwycięzcom jak i wszystkim, którzy mieli odwagę stanąć do walki serdecznie gratulujemy. AL.

Czytaj więcej...

Lato 2018 z MDK - wycieczka do Nowego Sącza

141 IMG 7290Ferie letnie w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5 to sposób na miłe i kreatywne spędzanie wolnego czasu, poznanie niezwykłych zakątków Krakowa i Małopolski. Dzieci i młodzież nie wyjeżdżająca z miasta, chętnie korzysta z naszej oferty. Tegoroczne hasło  wakacyjnej przygody z MDK: „NA TROPIE ZWIERZAKÓW dużych i małych”Oprócz zajęć artystycznych i rekreacyjnych, mamy ofertę jednodniowych wycieczek połączonych z warsztatami artystycznymi lub plenerami, gramy w planszówki, organizujemy gry terenowe. Ze względów organizacyjnych na większość naszych zajęć niestety  nie można się już zapisać, Dodatkowe informacje na temat naszej oferty wakacyjnej można uzyskać w sekretariacie MDK lub dzwoniąc pod nr 12 411 67 03. Poniżej obszerna foto-relacja z wycieczki w dniu 27 lipca 2018 r. do Nowego Sącza, w trakcie której zwiedzaliśmy Sądecki Park Etnograficznyoraz Miasteczko Galicyjskie.                   AL.

Czytaj więcej...

„Kształt wody” wystawa fotografii Krystyny Kurek

17 IMG 6981„Kształt wody to tytuł wystawy dyplomowej Szkoły Kreatywnej Fotografii autorstwa Krystyny Kurek, która miała miejsce w dniu 25 czerwca 2018 r. o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5. W trakcie wernisażu mieliśmy przyjemność

Czytaj więcej...

SPOTKANIA Z LITERATURĄ NA GRZEGÓRZKACH

pobrane 2Od 27 marca do 12 czerwca 2018 r. odbyła się - w ramach „Spotkań z literaturą na Grzegórzkach” – II edycja „Warsztatów słowa”. Tytuł imprezy nawiązuje do starych tradycji rzemieślniczych, obecnych na Grzegórzkach także współcześnie.

Czytaj więcej...

Koncert fortepianowy na zakończenie roku szkolnego

21 IMG 6895W piątek, 22 czerwca 2018 r. o godzinie 18:00 uczestnicy zajęć nauki gry na  instrumentach klawiszowych prowadzonych przez Panią Halinę Pianowską, zaprezentowali swoje umiejętności na koncercie muzycznym podsumowującym pracę  w roku szkolnym 2017/2018. Swoje umiejętności na co dzień doskonalą na keyboardzie, pianinie elektronicznym oraz fortepianie.                 AL.

Czytaj więcej...