X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Przyroda w Kolorach 2020 - wyniki Konkursu

1 5DC17E7F 0CB4 469B A58D 36F04FE6A37BW dniu 16 listopada 2020 r. zakończyły się obrady Jury X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego - PRZYRODA W KOLORACH 2020. Tegoroczna edycja odbywała się w szczególnych warunkach trwającej pandemii koronawirusa, i w związku z tym zmieniliśmy terminarz Konkursu, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym udział w naszym Konkursie.

Na konkurs nadesłano 1433 prace, najwięc  z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy.

W tegorocznej edycji przeważały prace malarskie i rysunkowe, znaczną część stanowiły również fotografie oraz formy przestrzenne.

Jury obradowało w składzie:

 

Przewodniczący Piotr Lutyński  - artysta malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków.   

Jurorzy:

Ignacy Czwartos - artysta malarz, rysownik, współzałożyciel Stowarzyszenia i galerii OTWARTA PRACOWNIA,

Andrzej Łazarz – artysta malarz, Dyrektor MDK,

Jacek Pasieczny – artysta malarz, wykładowca akademicki UP

Monika Ćwik – kierownik Działu Artystycznego MDK, nauczyciel.

Jury postanowiło przyznać  I, II, III miejsca, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy  w  kategoriach technik wykonania oraz wiekowych - od 3 do 21 lat (laureaci poprzednich edycji do 25 lat).

Wybrano również jedną z prac jako ilustrację do plakatu, przyznając jednocześnie  Nagrodę Dyrektora MDK. 

 

Z uwagi na konieczność stosowania ścisłego reżimu sanitarnego oraz ograniczeń podyktowanych zaleceniami GIS, wystawy prac uczestników nagrodzonych, wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do wystawy będzie można oglądać w wersji internetowej - foto-relacji z Galerii KONTUR przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie od dnia 2 stycznia 2021 r.  (w odstępach dwutygodniowych: prac nagrodzonych, wyróżnionych, zakwalifikowanych do wystawy). Ponadto Jurorzy Konkursu postanowili wyróżnić trzema wystawami pokonkursowymi uczestników ze szkół artystycznych z Hong Kongu, Słowacji oraz Ukrainy.

Nie wszystkie prace posiadały czytelnie opisane metryczki i pełne dane, w związku z tym jeżeli przeglądając załączony przez nas wykaz nagrodzonych prac będą mieli Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt (tel.: 12 411 67 03, od poniedziałku do piątku   w godz. 8:00 - 14:00).

Uczestnicy, którzy zdobyli „Kwalifikacje do wystawy” oraz „Wyróżnienia” otrzymają dyplomy, natomiast laureaci, którzy zdobyli I, II lub III miejsce  dyplomy oraz nagrody książkowe. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną dyplomy oraz nagrody można  odbierać od dnia 18 stycznia 2021 r. do dnia 31 marca 2021 r. po wcześniejszym uzgodnieniu z sekretariatem MDK.

Nagrody nie odebrane w terminie przechodzą do puli następnej edycji Konkursu. Możemy przesłać skan dyplomu na prośbę przesłaną mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule należy wpisać ”Dyplom – Przyroda w Kolorach 2020”).


Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, ich rodzicom i opiekunom artystycznym za udział w naszym Konkursie i gratulujemy nagrodzonym.

Dyrektor Andrzej Łazarz

Kraków, dnia 22 listopada 2020 r.

 

Werdykt Jury X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2020 z dnia 16 listopada 2020 r.

Kategoria: MALARSTWO I RYSUNEK; do 6 lat___________________________________________

I miejsce – Maja Paulus, 6l., Rybnik

II miejsce – Jędrzej Papuga, 6l., Nowy Targ

II miejsce – Konrad Wyrzykowski, 6l., Biała Podlaska,

III miejsce - Julia Sławniak, 6l., Iwonicz Zdrój

W – Beata Sroka, 4,5l., Rzeszów

W - Kinga Lembas, 4l., Kraków

W – Ryszard Gołębiowski, 5l., Wasilków

W – Ambroży Drabik, 3l., Wysoka Głogowska

W – Nastia Domunas, 3l, Kraków

Kategoria: MALARSTWO I RYSUNEK; 7-9 lat________________________________________

I miejsce – Aleksandra Kupczyk, 9l., Rybnik

II miejsce – Hanna Eger, 7l., Ślesin

III miejsce – Izabela Borowiec, 9l., Biłgoraj

W – Maja Studniarz, 9l., Lębork

W – Aleksandra Kwapińska, 9l., Lębork

W – Igor Szałek, 8l., Częstochowa

W – Magdalena Wołkowicz, 9l., Gorlice

W – Julia Guzik, kl. 2, Kraków

W – Jan Maciejewski, 9l., Poznań

W – Filip Machaj, 9l., Katowice

W – Wiktoria Całka, 8l., Kraków

W – Szymon Fryźlewicz, l. 7, Nowy Targ

W – Zuzanna Rudzka, 9l., Biała Podlaska

 

Kategoria: MALARSTWO I RYSUNEK; 10-12 lat ________________________________________

I miejsce – Victoria Dębek, 11l., Serock

I miejsce - Julia Zonzel, 11l., Namysłów

II miejsce – Izabela Stawiarska, 10l., Kraków

II miejsce – Szymon Czepiel, 12l., Kraków

III miejsce – Joanna Ziemiańska, 12l., Kraków

W – Krzysztof Wieczerniak, 12l., Siemianowice Śląskie

W – Julia Wróbel, 10l., Tokarnia,

W – Wiktor Hanusiak, l. 12, Tokarnia

W – Michalina Mendyk, l. 11, Serock

W – Oliwia Szklarz, l. 11, Kolbuszowa

W – Alicja Sceplik, l. 12, Opole

W – Lena Wołoch, l. 11, Zamość

W – Kamila Kodzis, l. 12, Lublin

W – Laura Milewska, l. 12, Tokarnia

W – Aleksandra Rudnik, l. 10, Miastko

W – Lena Praszkiewicz, l. 12, Kraków

W – Julia Przybyło, l. 12, Gorlice

W – Dominika Cetera, l. 12, Kraków

W – Maciej Mączka, 10l., Andrychów

W – Magdalena Sala, 12l., Andrychów

W – Oliwia Zięba, 12l., Andrychów

W – Kamila Lachendro, 12l., Andrychów

W – Bartek Krawczyk, 12l., Łomża

W – Konstancja Bajor, 11l, Warszawa

W – Gabriela Szeliga, 11l., Tychy

W – Zuzanna Brogowska, 11l., Lublin

W – Kamil Turyk, l. 11, Biała Podlaska

W – Magdalena Parka, 11l., Lublin

W – Sofija Saweneć, 12l., Lublin

W – Filip Kamiński, 12l., Żyrzyn

W – Zuzanna Janiak, 11l., Bukowiec (Brójce)

W – Zuzanna Michałkiewicz, 12l, Kraków

 

Kategoria: MALARSTWO I RYSUNEK; 13-16 lat_____________________________________

I miejsce – Lidia Zablotska, l. 14, Kraków

I miejsce – Zofia Słowińska, l. 14, Sompolno

II miejsce – Miron Mosurek, 16 l., Dąbrowa Górnicza

III miejsce – Aleksandra Nedostup, l. 14, Kraków

W – Lena Olszewska, l. 16, Rybnik

W – Oskar Krzeczek, l. 14, Kraków

W – Laura Korneta, 15l., Rybnik

W – Mateusz Śliwa, 15l., Kraków

W – Zuzanna Błaszkiewicz, 13l., Biłgoraj

W – Judyta Lipiec, 14l., Reguły

W – Anna Jabłońska, 13l., Zamość

W – Karolina Stasiowska, 15l., Kraków

W – Maja Mieczkowska, 13l., Łomża

W – Gloria Hetmańczyk, l. 13, Ruda Śląska

W – Anna Dorobis, l. 16, Rybnik

W – Daria Zdrodowska, l. 15, Łapy

W – Wiktoria Lewandowska, l. 14, Łapy

W – Anna Słaboń, 14l., Nowy Targ

W – Sara Monica, l. 13, Czeladź,

W – Wanesa Nytko, l. 15, Kraków

W – Nikola Gumułka, 13l., Jugowice

W – Aleksandra Mikołajska, l. 15, Nowy Targ

W – Wiktoria Drzyzga, 16l., Żory

W – Paulina Górska, 13l., Kraków

W – Julia Sadowska, 13l., Kościerzyna

W – Paulina Buchalik, 14l., Rybnik

W – Julia Czajka, 13l., Świecie

W – Ewa Lampara, 14l., Lutowiska

W – Zofia Olszewska, 15l., Warszawa

W - Weronika Ramotowska, 14l., Białystok

 

Kategoria: MALARSTWO I RYSUNEK; powyżej 17 lat____________________________________

I miejsce – Monika Kałużna, 19l., Zduńska Wola

I miejsce – Sylwia Mann, 18l., Tychy

I miejsce – Sara Matuszewska, 19l., Węgliniec

II miejsce – Kinga Sadowska, 24l., Sosnowiec

II miejsce - Alicja Maszerowska, 19l., Zduńska Wola,

III miejsce – Maria Medalion, 18l., Rybnik,

III miejsce – Julia Trzuskowska, 19l., Zduńska Wola

W – Olga Szymczak, 17l., Rybnik,

W – Wojciech Smołka, 18l., Rybnik

W – Julia Czajkowska, 18l., Kurzętnik

W – Nikola Proskura, 17l., Krasnystaw

W – Aleksandra Tomaszewska, 19l., Zduńska Wola

W – Julia Pasztor, 19l., Białki (Siedlce)

W – Julia Myshok, 17l., Katowice

W – Ewa Mąka, 17l., Stara Wieś (Limanowa)

 

Kategoria: FOTOGRAFIA____________________________________________________

I miejsce – Lena Włodarczyk, 13l., Warszawa

I miejsce – Wiktoria Wilkos, 14l., Lublin

I miejsce – Kacper Czarra, 8l., Gniew

II miejsce – Amelia Brój, 15l., Opole

II miejsce - Amelia Nowotnik, 10l., Radom

III miejsce – Filip Gawrjołek, 12l., Radom

III miejsce – Maria Kurzaj, 11l., Stawiszyn

W – Zofia Kwinta, 11l., Stawiszyn

W – Agata Misterek, 13l., Lublin

W – Oliwier Załuski, 11l., Warszawa

W – Mateusz Kachel, 13l., Katowice

W – Karolina Opeldus, 14,5l., Ruda Śląska

 

Kategoria: MALARSTWO, RYSUNEK I FOTOGRAFIA, KOLAŻ______________________________

I miejsce, Nagroda Dyrektora – Kamila Latanowicz, 16l., Cerekwica Nowa (Jaraczewo)

I miejsce – Aleksandra Pitulska, 11l., Kraków

II miejsce – Dawid Habrzyk, 12l., Kraków

II miejsce – Zuzanna Czernik, 17l., Cerekwica Nowa (Jaraczewo)

II miejsce – Julia Wasąg, 11l., Lublin

II miejsce – Szymon Bobrowski, 20l., Skierniewice

III miejsce – Amelia Kokoszka, 18 lat, Mielec

III miejsce – Rafał Antos, 25l., Skierniewice

III miejsce – Katarzyna Tuszyńska, 21l., Grudziądz

III miejsce – Szymon Płusa, l. 20, Łódź

III miejsce – Izabela Wójcik, 15l., Radgoszcz

III miejsce – Mateusz Połeć, 25l., Skierniewice

III miejsce – Janina Kloska, l. 12, Kraków

W – Klaudia Kowalczuk, 19l., Lublin

W – Wiktoria Nowicka, 17l., Cerekwica Nowa (Jaraczewo)

W – Dominik Zając, 20l., Matczyn (Bełżyce)

W - Weronika Zarzeczna, l. 15, Łódź

W – Mikołaj Opielewicz, 8l., Czapielsk (Kolbudy)

W – Damian Piękoś, 16l., Grudziądz

W – Hanna Klein, 10l., Kolbudy Cerekwica Nowa (Jaraczewo)

W – Olaf Kohnke, 7l., Kolbudy

W – Iga Olkuska, 18l., Joniec

W – Dawid Dąbrowski, 18l., Joniec

W – Mateusz Zawłocki, l. 12, Kraków

W – Gabriela Godzik, l. 12, Kraków

W – Dominik Haładaj, l. 18, Krotoszyn

W – Szymon Kusza, 16l., Krotoszyn,

W – Jakub Warszycki, 18l., Miłków

W – Karol Chmielowski, 20l., Miłków

W – Dorota Kuś, Jastrzębie Zdrój

W – Dariusz Własiuk, 20l., Terespol

W – Magdalena Świątek, 18l., Mielec

W – Krzysztof Mieszkowski, 20l., Mielec

W – Agnieszka Knap, 21l., Mielec

W – Bartłomiej Chartliński, 19l., Mielec

Kategoria: PRACE PRZESTRZENNE__________________________________________________

I miejsce - Aleksandra Bałdowska, 15l., Koszalin

I miejsce – Laura Kalicka, 8l., Borowa

II miejsce – Zuzanna Szewel, 19l., Koszalin

III miejsce – Anna Górecka, l. 17, Koszalin

III miejsce - Anna Kramarz, l.15, Wrocław

III miejsce – Kornelia Wodka, 12l. Przemyśl

III miejsce – Klaudia Szczepaniak, 8l., Dębno

W – Tytus Mędrek, 13l., Wola Radziszowska

W – Martyna Witkowska, 14l., Chojnów

W - Kalina Michalska, 10l., Wrocław

W - Karolina Samborska, 16l., Lublin

W – Milena Kopacz, 14l., Serock

W – Justyna Czapska, 16l., Belsk Duży

W – Aleksandra Werowska, l.10, Piotrków Trybunalski

W – Wiktoria Czapla, 15l., Chocznia

W – Emilia Wasztyl, 12l., Chocznia

W - Leon Kaleta, 3l., Opole

W – Katarzyna Malinowska , l. 12, Bytom

 

Kategoria: MALARSTWO I RYSUNEK (PRACE ZAGRANICZNE)_______________________________

I miejsce – Chan Tsz Ting, 17l., Chiny

I miejsce – Gopei Ivan, 14l., Ukraina

I miejsce – Sabina Gurovicova, Słowacja

I miejsce - Angelo Chan Po Chi, Chiny

II miejsce – Tam Tsz Tung, 14l., Chiny

II miejsce – Tadeusz Kozek, 4l., Australia

II miejsce - Sofiia Skrypnyk, 15l. Ukraina

III miejsce – Darina Misiura, 12l., Ukraina

III miejsce – Maria Deriy, 16l. Ukraina

III miejsce – Emma Marchefkova, 12 l., Słowacja

III miejsca – Monika Holbosova, 11l., Słowacja

III miejsce – Julia Skorski, 6l., USA

III miejsce – Maria Solusova, 14l., Słowacja

III miejsce – Kong Tsz Yiu, 15l., Chiny

III miejsce – Lam Wai Yan Josephine, 14l., Chiny

III miejsce – Fu Hoi Shun, 3l., Chiny

III miejsce – Anastasiia Kovalova, 14l., Ukraina

W – Marta Budz, 10l., Ukraina

W - Kritpin Magyar, 7l., Słowacja

W – Kinga Kozek, 11l., Australia

W – Klaudia Kozek, 10l., Australia

W – Sofia Zavacka, 9l., Słowacja

W – Alexandra Irhova, 10l., Słowacja

W – Liza Martunyek, 13l., Ukraina

W – Sofia Bunetskaya, 14l., Ukraina

W – Katya Kachaylo, 11l., Ukraina

W – Tatiana Papsonova, 10l., Słowacka

W - Chung Wing In, 18l., Chiny

W - Lee Cheeun Yin, 12l., Chiny

W - Wong Cheuk Fung, 8l., Chiny

W – Chow Ho Yin, 14l., Chiny

W - Tsang Grace, 13l., Chiny

W – Tam Hoi Kin, Paschal, 4l., Chiny

W – Angelika Dmitrienko, 15l., Ukraina

 

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY _______________________________________________________

K – Oliwier Szewczyk, 11l., Bukowiec

K – Filip Michał Żukowski, 12l., Ełk

K – Anna Postrach, 12l., Lubliniec

K – Zosia Kuczyńska, 11l., Poznań

K – Kornelia Pasierowska, 11l., Ełk

K – Oliwia Moczydłowska, 17l., Zambrów

K – Kinga Piekarczyk, 18l., Nowy Targ

K – Wiktoria Matlas, 16l., Sosnowiec

K – Michalina Drynda, 6l., Lubliniec

K – Antonia Troń, 6l., Tomaszów Mazowiecki

K – Klara Sokół, 6l., Iwonicz Zdrój,

K – Gracjan Zuterek, 9l., Nowa Sól

K – Natalia Sibilska, 8l., Łódź

K – Paulina Łukasik, 18l, Siemianowice Śląskie

K – Maria Koczy, 7l., Książenice (Czerwionka-Leszczyny)

K – Zofia Lesiak, 18l., Łódź

K – Anna Siwek, 14l., Kraków

K – Julita Kowalczyk, 11l., Siedlce

K – Ada Czerniewicz, 8l., Lidzbark Warmiński

K – Amelia Baklarz, 12l., Iwanowice

K – Oliwia Wawrzyniak, 14l., Łagiewniki (Grodziec)

K – Natalia Walecka, 14l., Piotrków Trybunalski

K – Jagoda Grochowska, 7l., Pabianice

K – Elżbieta Rybak, 9l., Żyrzyn

K – Nikola Podczaszyńska, 13l., Gdańsk

K – Kacper Szkucik, 12l., Lipno

K – Julia Suchańska, 15l., Rybnik

K – Oliwia Dworczak, 11l., Lipno

K – Wiktoria Kasałka, 13l., Ostrów Wielkopolski

K – Aleks Maćkowiak, 11l., Lipno

K – Lena Małecka, 10l., Ostrów Wielkopolski

K – Natalia Grzechnik, 11l., Biała Podlaska

K – Karolina Proszek, 11l., Tokarnia

K – Zosia Misiak, 11l., Opole

K – Ada Żelazna, 8l., Łomża

K – Antoni Sienkiewicz, 5l., Wadowice

K – Daria Savina, 6l., Warszawa

K – Hubert Wronowski, 12l., Lublin

K – Nataniel Łopatecki, 6l., Woźniki

K – Tymon Pietrów, 9l., Łubniany

K – Julia Sobczuk, 13l., Lublin

K – Mateusz Rudzki, 12l., Lublin

K – Kacper Nagrodzki, 11l., Radom

K – Vanessa Tunia-Jaworska, kl. 8a, Ruda Śląska

K – Emilia Wójcikiewicz, kl. V, Skołyszyn

K – Mikołaj Kiaszewicz, kl. III, Torzym

K – Samuel Pawełczak, 8,5l., Ostrów Wielkopolski

K – Pola Włodarczyk, 9,5l., Kraków

K – Nikodem Kozioł, 8l., Warszawa

K – Martyna Miś, 5l., Częstochowa

K – Ewelina Martysiewicz, 8l., Gdańsk

K – Oryna Berezhna, 14l., Kraków

K – Natalia Pośpiech, 7l., Świętochłowice

K – Kamila Januszko, 12l., Tychy

K – Milena Wójcik, 8l., Borowa

K – Urszula Cabak, 9l., Tomice

K – Matylda Łojek, 10l., Kraków

K – Emilia Morawska, 11l., Kraków

K – Hanna Szachoń, 10l., Wodzisław Śląski

K – Natalia Łukaszyk, kl.8, Skołyszyn

K – Helena Pyrsh, 14l., Tychy

K – Ewa Burdzy, 16l., Zamość

K – Aleksander Szwarc, 4l., Elbląg

K – Michalina Deleżuch, 8l., Niemce

K – Kinga Piekarczyk, 8l., Nowy Targ

K – Barbara Piekarek, 12l., Tychy

K – Gabriela Cichosz, 12l., Krasnystaw

K – Karol Turczyński, 6l., Krasnystaw

K – Maja Czupryńska, 10l., Łódź

K – Lidia Szmyt, 11l., Opole

K – Maja Zając, 14l., Zakliczyn

K – Nina Wieczorek, 12l., Warszawa

K – Julia Kołodziej, 8l., Szynwałd

K – Oliwia Sroka, 12l., Resko

K – Jakub Podmokły, 15l., Myślenice

K – Natalia Zawistowska, 14l., Ełk

K – Dominika Sztonyk, 17l., Toruń

K – Hubert Strzelec, 13l., Jasienica (Myślenice)

K – Jakub Chęciński, 12l., Pępowo

K – Tytus Brzeszczak, 13l., Lublin

K – Bartosz Gębal, l. 10, Lublin

K – Jakub Macugowski, 13l., Kraków

K – Weronika Walaszczyk, 10l., Golczewo

K – Miłosz Segiet, 9l., Golczewo

K - Szymon Gospodarczyk, 13l., Warszawa

K – Adam Jankowski, 14l., Gdańsk

K – Diana Smorga, 15l., Krasnystaw

K – Aleksandra Góralczyk, 12l., Warszawa

K – Zuzanna Marciniec, 12l., Przemyśl

K – Marta Tarczewska, 13l., Strzelno

K – Natalia Maziarz, 12l., Krzyżowice

K – Malwina Stanisławska, 19l., Lublin

K – Emilia Wojciechowska, 17l., Siemianowice Śląskie

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]