Zapraszamy na zajęcia w roku szkolnym 2017/2018

17 DSC07377Rok szkolny 2017/2018 w MDK rozpoczęty! Oferta tegorocznych zajęć została przygotowana dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 21 lat,  tak aby każdy uczestnik mógł odnaleźć interesująca dla siebie propozycje, a tym samym rozwijać swoje pasje i zainteresowania.   Zapraszamy również studentów, starszą młodzież, rodziców, opiekunów dzieci i młodzieży  do udziału w warsztatach,  zajęciach i wydarzeniach okazjonalnych czy integracyjnych.  Zachęcamy do zgłaszania się do MDK  osoby zainteresowane wolontariatem. Najmłodszym proponujemu zajęcia w Artystycznym Klubie Starszaka oraz Malucha odbywające się codziennie,  od godziny 9.00 do godzin południowych.  Pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry dzieci poznają  zagadnienia związane ze środowiskiem, uczestniczą w grach i zabawach edukacyjnych, zajęciach plastycznych, wyjściach do instytucji kultury, czy też zajęciach językowych.

Na zajęcia z baletu w ramach „Sceny Ruchu” zapraszamy młodzież oraz  dzieci w wieku od 5 lat. Młodzieży proponujemy zajęcia z hip-hopu prowadzone na terenie MDK oraz szkół. Taniec współczesny to oferta Studia Tańca Współczesnego skierowana do młodzieży w wieku szkolnym oraz studentów.

Osoby, które chcą rozwijać muzyczne pasje mogą uczestniczyć w zajęciach z nauki gry na fortepianie, keyboardach, gitarze klasycznej i elektrycznej. Zapraszamy również do uczestnictwa w Orkiestrze Rozrywkowej Afera Band oraz w Krakowskiej Orkiestrze Staromiejskiej. Dla osób chcących doskonalić się wokalnie przygotowaliśmy zajęcia w ramach Studia Piosenki.

Zapraszamy na zajęcia komputerowe odbywające się w dwóch grupach, plastychne (różne techniki), rysunkowe, pracowni komiksu. Zajęcia ceramiczne dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w naszej Pracowni Artystycznej MDK przy ulicy  Widok 4.

Młodzież licealną oraz studentów zapraszamy do udziału w zajęciach teatralnych prowadzonych w ramach Klubu Edukacji Kulturalnej.

Klub Miłośników Języka Angielskiego dla młodzieży proponuje uczestnikom szeroki program edukacyjny i poznanie kultur anglojęzycznych (zajęcia odbywają się w Pracowni Artystycznej MDK przy ulicy Widok 4 (na Dąbiu)).

W trakcie trwania całego roku szkolnego zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych i literackich, na turnieje gier planszowych, gier strategicznych, koncerty czy warsztaty taneczne, „Spotkania z Fantastyką” oraz do uczestnictwa  w projekcie Klubu Edukacji Kulturalnej pod nazwą „Podróżujący Młodzi Artyści” w ramach którego, będziemy nadal zwiedzać niezwykłe miejsca, malować i uczestniczyć w warsztatach artystycznych oraz turniejach,

Zapisać na zajęcia stałe o okazjonalne można się w każdym czasie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, modyfikujemy program tak, aby nie zabrakło miejsca dla nikogo! Rozkład zajęć / T U T AJ /może ze względów organizacyjnych ulec niewielkim zmianom. Na wszystkie zajęcia obowiązuje „Karta zapisu na zajęcia”                      AL.