MDK na Grunwaldzkiej

W MDK obowiązują "Standardy ochrony małoletnich"  /edycja/

mdksepia

O Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie  powstał na początku lat  50-tych XX wieku na Osiedlu Oficerskim w Krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. Jest miejscem, w którym pod okiem  pedagogów można rozwijać artystyczne pasje i doskonalić warsztat. Nowatorskie programy nastawione są na rozwój myślenia kreatywnego, wyobraźni i świadomego uczestniczenia w kulturze, a nadrzędną ideą jest nauka poprzez zabawę.

Zajęcia artystyczne są jednocześnie doskonałą zabawą, stwarzają możliwości nawiązania przyjaźni z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Uczestnicy zajęć w MDK biorą udział w wielu konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wyjeżdżają także na liczne wydarzenia  artystyczne.

Oferta MDK adresowana jest do każdej grupy wiekowej, a praca realizowana jest zarówno w ramach stałych form edukacyjnych, jak i w zespołach artystycznych.

Z myślą o najmłodszych realizowany jest program w Artystycznym Klubie Starszaka oraz Artystycznym Klubie Malucha. Propozycja ta może zainteresować zwłaszcza tych rodziców, którzy są zmuszeni na kilka godzin w ciągu dnia powierzyć swoje dzieci opiece z zewnątrz.

W placówce pod okiem nauczycieli z kierunkowym wykształceniem pedagogicznym, dzieci i młodzież nie tylko spędzają czas bezpiecznie, ale przede wszystkim uczą się ciekawych rzeczy na zajęciach ogólnorozwojowych, plastycznych, rytmicznych, teatralnych, muzycznych, taneczno - ruchowych, warsztatach artystycznych.

W MDK działa kilka pracowni muzycznych, w których młodzież może zdobyć zarówno podstawowe umiejętności gry na instrumentach, jak i brać udział w regularnych próbach zespołów muzycznych. Warto wymienić Orkiestrę Młodzieżową  AFERA BAND, który tworzą młodzi wokaliści i muzycy grający na instrumentach klawiszowych, dętych i rytmicznych. W ramach MDK działa również Zespół Wokalno-Instrumentalny w którym można szkolić głos i opracować repertuar estradowy z myślą o występach publicznych. W MDK działa również prężnie Krakowska Orkiestra Staromiejska, w której kształcą się dzieci i młodzież w zakresie gry na instrumencie. Uczestnicy zajęć MDK mogą także korzystać z zajęć gry na pianinie, elektronicznych instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, elektrycznej.

W naszej placówce działa Studio Tańca Współczesnego, które kształci młodych ludzi w zakresie technik tańca i prezentacji scenicznych. Natomiast w grupach Tańca Nowoczesnego Hip -Hop, młodzi tancerze przygotowują niezwykłe układy choreograficzne i poznają tajniki break dance, funky, electric, prezentując je później między innymi podczas imprez plenerowych.

Młodzież uzdolniona plastycznie może brać udział w zajęciach prowadzonych według autorskich programów realizowanych przez doświadczonych artystów-plastyków. Proponowane formy to pracownia plastyczna, komiksowa,  warsztaty graficzno - malarskie i pracownia ceramiczna. MDK zaprasza również do Pracowni Języka Angielskiego, Klubu Gier Planszowych oraz na zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży, W ramach Klubu Edukacji Kulturaknej zapraszamy  na turnieje gier strategicznych GRUNWALD.  MDK w ciągu całego roku z myślą o swoich odbiorcach przygotowuje wiele imprez o charakterze edukacyjnym, artystycznym i rozrywkowym, realizuje konkursy i warsztatowe projekty artystyczne oraz prezentuje dokonania swoich uczestników na imprezach własnych, miejskich, festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, turniejach.

Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 jest  Pan Andrzej Łazarz.

 

Rada Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Przewodniczący Rady Rodziców: Pan Maciej Dutka

Członkowie Rady Rodziców: Pani Elżbieta Tomala

Pani Agnes Hanczakowska

Pani Bogusława Wojtyniak

Pani Joanna róg-Kapłon

 

 

 

Rada rodziców - statut

REGULAMIN RADY RODZICÓW
Regulamin Rady Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie, ul. Grunwaldzka 5.

I.    WSTĘP
Rada Rodziców działa na podstawie:
1.    Niniejszego Regulaminu.
2.    Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 roku, art. 53 i 54 z późniejszymi zmianami.

II. ZAKRES I PRZEDMIOT DZIAŁANIA
1.    Rada Rodziców jest niezależnym i samorządnym przedstawicielem rodziców młodzieży uczęszczającej do Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie ul. Grunwaldzka 5.
2.    Terenem działania Rady Rodziców jest zarówno budynek placówki, w którym mieści się siedziba Rady, jak też wszystkie inne miejsca, w których przebywają uczestnicy zajęć, Rodzice uczniów i nauczyciele w związku ze sprawami dotyczącymi spraw placówki, reprezentowaniem jej oraz podejmowania decyzji związanych z MDK.
3.    Rada Rodziców prowadzi działalność w zakresie doskonalenia organizacji pracy MDK, procesu dydaktycznego i wychowawczego, poprawy warunków technicznych i wyposażenia placówki oraz zapewnienia warunków bytowych uczestników.
4.    Rada Rodziców współpracuje ze wszystkimi rodzicami uczestników MDK i jest ich reprezentantem wobec władz placówki oraz innych instytucji.
5.    Rada Rodziców prowadzi działalność na podstawie uchwalonego planu pracy, oraz rocznego planu dochodów i wydatków.

III. ZADANIA RADY RODZICÓW
1.    Rada Rodziców współdziała w programowaniu pracy MDK oraz planowaniu jej wydatków.
2.    Organizuje działalność na rzecz podnoszenia kultury pedagogicznej w MDK, rodzinie i środowisku lokalnym.
3.    Pozyskuje środki finansowe na rzecz MDK.
4.    Nawiązuje współpracę z zakładami pracy i instytucjami dla pozyskania ich do współdziałania z MDK.
5.    Współdziała w realizacji programów nauczania i wychowania oraz zadań opiekuńczych MDK. Ocenia sposób nauczania i wyraża opinię w programach szkolnych.
6.    Dokonuje oceny pracy MDK oraz przedstawia swoje opinie Dyrektorowi i organom nadzorującym placówkę we wszystkich istotnych sprawach MDK.
7.    Działalność Rady Rodziców powinna być zgodna z ustawą o systemie oświaty, zarządzeniami dyrektora i uchwałami Rady Pedagogicznej MDK.
8.    Rada Rodziców wyraża swoje stanowisko w formie uchwał podejmowanych większością głosów.
9.    Posiedzenie Rady Rodziców są protokołowane w protokolarzu, za który ponosi odpowiedzialność sekretarz prezydium.
10.    Zebranie Rady Rodziców odbywa się w miarę potrzeb.
11.    Dokumentacja z pracy Rady Rodziców przechowywana jest w sekretariacie placówki.
12.    Komisja Rewizyjna kontroluje pod względem formalnym działania Rady, realizację uchwał, a w szczególności gromadzenie i wydatkowanie funduszy Rady.
13.    W chwili zakończenia kadencji Prezydium, Komisja Rewizyjna dokonuje szczegółowej kontroli i przygotowuje sprawozdania, które ma być podstawą do oceny formalnej działalności Rady.

IV. WŁADZE RADY RODZICÓW
1.    W skład Rady Rodziców MDK wchodzi co najmniej 7 przedstawicieli, wybranych w tajnych wyborach przez zebranie rodziców wychowanków placówki.
2.    W wyborach, o których mowa w ust. 1, jednego ucznia reprezentuje jeden rodzic. Wybory przeprowadza się na pierwszym zebraniu rodziców w każdym roku szkolnym.
3.    Rada Rodziców na swym pierwszym posiedzeniu wybiera w głosowaniu jawnym:
a)    Prezydium Rady w składzie 5 osobowym (w skład prezydium z urzędu wchodzi dyrektor, lub delegowany przez niego członek Rady Pedagogicznej)
b)    Komisję Rewizyjną w składzie 3 osobowym
4.    Prezydium ze swego grona wybiera w głosowaniu jawnym:
a)    Przewodniczącego
b)    Zastępcę Przewodniczącego
c)    Sekretarza
d)    Skarbnika
5.    Komisja Rewizyjna wybiera ze swego grona w głosowaniu jawnym przewodniczącego.
6.    Kadencja Prezydium jak i Komisji Rewizyjnej trwa 3 lata.
7.    W przypadku zdekompletowania z przyczyn niezależnych składu poszczególnych organów Rady, dokonuje się wyborów uzupełniających.

V. FUNDUSZE RADY RODZICÓW
1. Rada Rodziców gromadzi fundusze ze składek rodziców lub innych źródeł, m.in. dotacji zakładów pracy, instytucji i osób prywatnych, a także działalności gospodarczej.
2. Wysokość składek rodziców ustala się na początku każdego roku szkolnego na zebraniu Rady Rodziców.
3. Fundusze przeznaczane będą na opiekę nad młodzieżą oraz wychowawczą działalność MDK, a 50 % zebranych środków zostanie przekazanych na poprawę bazy materialnej placówki oraz wspomaganie procesów dydaktycznych.
4. Gospodarka finansowa Rady opiera się na zatwierdzonym preliniarzu wydatków, a odstępstwa od niego uchwala Prezydium po stwierdzeniu ważnego interesu MDK lub młodzieży.
5. Ewidencja dochodów i wydatków odbywa się zgodnie i na zasadach ustalonych przez Ministra Finansów dla gospodarowania funduszami społecznymi.
6. Wydatki mogą być realizowane zgodnie z preliminarzem i po uzyskaniu akceptacji 2 członków Prezydium, a w tym Przewodniczącego lub Zastępcy.
7. Dokumenty finansowe przed zaksięgowaniem muszą być parafowane przez skarbnika oraz Przewodniczącego lub Zastępcę.
8. Środki finansowe są gromadzone na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym w banku.
9. Do dysponowania kontem i podpisywania czeków upoważnione są 2 osoby: przedstawiciel dyrekcji MDK i przedstawiciel rodziców.

VI. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.    W posiedzeniach Rady Rodziców lub Prezydium bierze udział MDK lub wyznaczony przez niego przedstawiciel Rady Pedagogicznej.
2.    W posiedzeniu Rady lub jego organów mogą brać udział także inne osoby zaproszone przez Radę, Prezydium lub Przewodniczącego, przy czym wymaga to akceptacji Dyrektora MDK.
3.    Przy podejmowaniu uchwał głos Dyrektora lub jego przedstawicieli jest tylko głosem doradczym.
4.    Rada lub Prezydium wyrażają swoje stanowisko w formie uchwał, które zapadają większością głosów w głosowaniu jawnym, przy obecności 2/3 składu członków. Zebrania SA protokołowane, a uchwały zapisywane w zeszycie protokołów.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1.    Sprawy sporne między Radą a Dyrektorem placówki, przekazywane SA do organu nadzorującego MDK, a w wypadku decyzji sprzecznych z obowiązującymi przepisami lub regulaminem Rady, ma ona prawo i obowiązek odwołać się do Ministra Edukacji Narodowej.
2.    Komitet używa pieczęci podłużnej o treści:
RADA RODZICÓW
przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie ul. Grunwaldzka 5

Regulamin obowiązuje od dnia 29.10.2007 r.

ANEKS NR 1
DO REGULAMINU RADY RODZICÓW

obowiązującego od dnia 29.10.2007 r.

Z dniem 01 września 2008 r. wprowadza się następujące zmiany do Regulaminu Rady Rodziców:
1.    W dziale IV „Władze Rady Rodziców” pkt 3b otrzymuje brzmienie:
„Komisję Rewizyjną w składzie 2-osobowym”
2.    W dziale V „Fundusze Rady Rodziców” pkt 9 otrzymuje brzmienie:
„Do dysponowania kontem i podpisywania czeków upoważniona jest jedna osoba, będąca przedstawicielem rodziców”
3.    W dziale VII „Postanowienia końcowe” pkt 2 otrzymuje brzmienie:
„Rada Rodziców używa pieczęci podłużnej o treści:
RADA RODZICÓW
Przy Młodzieżowym Domu Kultury
31-526 Kraków, ul. Grunwaldzka 5

Pozostałe postanowienia Regulaminu Rady Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury zostają utrzymane w mocy obowiązującej od dnia zatwierdzenia Regulaminu tj. od dnia 29.10.2007 r.

Kontakt

getattachmid136983mpid9min1uid1dc077450714b9f3

 

 Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grunwaldzka 5, 31-526 Kraków

tel./fax 12 411-67-03

 

Pracownia Artystyczna MDK

 

     ul. Widok 4,  Kraków - Dąbie     

tel./fax 12 414 25 72

Dyrektor Andrzej Łazarz   (tel. 12 411 67 03)

 

P O C Z T A:

ogólna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

informacje o konkursach: mail PODANY w treści regulaminów

 

NIP 675 11 48 261   

REGON: 003893240

PKD: 8552Z

 Konto, na które można dokonydać

DOBROWOLNYCH WPŁAT NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ PLACÓWKI

nr: 65 1020 2892 0000 5702 0589 9549


Mapa dojazdu do Pacowni Artystycznej MDK 

Wykaz umów najmu 2017 r. 

MDK Grunwaldzka wykaz

 

 Inspektor Ochrony Danych: Dominik Strzebak

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O placówce

mdksepia

O Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie  powstał na początku lat  50-tych XX wieku na Osiedlu Oficerskim w Krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. Jest miejscem, w którym pod okiem  pedagogów można rozwijać artystyczne pasje i doskonalić warsztat. Nowatorskie programy nastawione są na rozwój myślenia kreatywnego, wyobraźni i świadomego uczestniczenia w kulturze, a nadrzędną ideą jest nauka poprzez zabawę.

Zajęcia artystyczne są jednocześnie doskonałą zabawą, stwarzają możliwości nawiązania przyjaźni z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Uczestnicy zajęć w MDK biorą udział w wielu konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wyjeżdżają także na liczne wydarzenia  artystyczne.

Oferta MDK adresowana jest do każdej grupy wiekowej, a praca realizowana jest zarówno w ramach stałych form edukacyjnych, jak i w zespołach artystycznych.

Z myślą o najmłodszych realizowany jest program w Artystycznym Klubie Starszaka oraz Artystycznym Klubie Malucha. Propozycja ta może zainteresować zwłaszcza tych rodziców, którzy są zmuszeni na kilka godzin w ciągu dnia powierzyć swoje dzieci opiece z zewnątrz.

W placówce pod okiem nauczycieli z kierunkowym wykształceniem pedagogicznym, dzieci i młodzież nie tylko spędzają czas bezpiecznie, ale przede wszystkim uczą się ciekawych rzeczy na zajęciach ogólnorozwojowych, plastycznych, rytmicznych, teatralnych, muzycznych, taneczno - ruchowych, warsztatach artystycznych.

W MDK działa kilka pracowni muzycznych, w których młodzież może zdobyć zarówno podstawowe umiejętności gry na instrumentach, jak i brać udział w regularnych próbach zespołów muzycznych. Warto wymienić Orkiestrę Młodzieżową  AFERA BAND, który tworzą młodzi wokaliści i muzycy grający na instrumentach klawiszowych, dętych i rytmicznych. W ramach MDK działa również Zespół Wokalno-Instrumentalny w którym można szkolić głos i opracować repertuar estradowy z myślą o występach publicznych. W MDK działa również prężnie Krakowska Orkiestra Staromiejska, w której kształcą się dzieci i młodzież w zakresie gry na instrumencie. Uczestnicy zajęć MDK mogą także korzystać z zajęć gry na pianinie, elektronicznych instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, elektrycznej.

W naszej placówce działa Studio Tańca Współczesnego, które kształci młodych ludzi w zakresie technik tańca i prezentacji scenicznych. Natomiast w grupach Tańca Nowoczesnego Hip -Hop, młodzi tancerze przygotowują niezwykłe układy choreograficzne i poznają tajniki break dance, funky, electric, prezentując je później między innymi podczas imprez plenerowych.

Młodzież uzdolniona plastycznie może brać udział w zajęciach prowadzonych według autorskich programów realizowanych przez doświadczonych artystów-plastyków. Proponowane formy to pracownia plastyczna, komiksowa,  warsztaty graficzno - malarskie i pracownia ceramiczna. MDK zaprasza również do Pracowni Języka Angielskiego, Klubu Gier Planszowych oraz na zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży, W ramach Klubu Edukacji Kulturaknej zapraszamy  na turnieje gier strategicznych GRUNWALD.  MDK w ciągu całego roku z myślą o swoich odbiorcach przygotowuje wiele imprez o charakterze edukacyjnym, artystycznym i rozrywkowym, realizuje konkursy i warsztatowe projekty artystyczne oraz prezentuje dokonania swoich uczestników na imprezach własnych, miejskich, festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, turniejach.

Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 jest  Pan Andrzej Łazarz.

 

Nauczyciele

Nauczyciele

     

 

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury:
mgr Andrzej Łazarz

(Klub Edukacji Kulturalnej dla młodzieży - Turnieje Grunwald, Konkursy artystyczne, "Podróżujący Młodzi Artyści")

Lista nauczycieli prowadzących zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury:

mgr Adam Ćwik (taniec nowoczesny, hip-hop - zajęcia w SP 114,  SP 18,SP 38, SP 39  i MDK)
mgr Monika Ćwik (Artystyczny Klub Starszaka, kierownik Działu Artystycznego)
mgr Robert Dobkowski (ceramika dla dzieci i młodzieży, warsztaty ceramiczne, grafika komputerowa, komiksy)
mgr Anna Gabor (Klub Miłośników Języka Angielskiego)
mgr Mariola Kleczkowska (Studio Tańca Współczesnego)
mgr Ryszard Kleczkowski (Zespoły Instrumentów Klawiszowych - fortepian)
mgr Mariusz Kominiak (Zespoły Gitarowe -  gitara klasyczna i elektryczna)
mgr Leszek Nowotarski (Klub Muzyczny JAZZ)
mgr Wiesław Olejniczak (Krakowska Orkiestra Staromiejska)
mgr Swietłana Olszak (Scena Ruchu - zajęcia baletowe i rytmiczne)
mgr Halina Pianowska (Zespoły Elektronicznych Instrumentów Klawiszowych  (keyboardy))
mgr Agata Rusin (TEATRZYK DZIECIĘCY AKS)
mgr Barbara Sarnik (Klub Edukacji Kulturalnej dla najmłodszych, kierownik Działu Edukacji i  Organizacji Imprez)
mgr Magdalena Zarychta (Ceramika)

mgr Renata Zielińska (  ArtStudio )

mgr Magdalena Stanisz (Zespół wokalno-instrumentalny)

 

 

 

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]