Klub Edukacji Kulturalnej

Klub Edukacji Kulturalnej jest  formą aktywnego spędzania czasu wolnego połączoną z poszerzaniem pasji o nową wiedzę i umiejętności, często również zdrowej rywalizacji.

W programie Klubu Edukacji Kulturalnej są:  

Turnieje Grunwald WH 40k (strategicznagra bitewna o rozległym tle fabularnym, w której uczestniczy od dwóch do więcej graczy, przy użyciu miniaturowych modeli, pojazdów, żołnierzy i innych obiektów. Jest osadzoną w realiach science-fiction, siostrzaną wersją gry WH Fantasy Battle.

Turnieje Mordheim (system bitewny osadzony w realiach Warhammera, której akcja toczy się w mieście Mordheim ok 500 lat przed wydarzeniami Warhammera).

Turnieje Grunwald Fantasy Battle. Rozgrywany jest raz w miesiącu wymiennie z Turniejem WH 40k.

- Turnieje i zajęcia warsztatowe Bolt Action Games mające za zadanie przybliżenie nowo powstającego w Polsce środowiska osadzonego w realiach II wojny światowej. Pierwsze spotkanie Bolt Action Games odbyło się w wakacje 2014. Zakupiliśmy nowe tereny, trochę obiektów i malujemy. Gra strategiczna niezwykle fascynująca i edukacyjna, wsród 10. armii  krajów walczących i partyzantów również armia wojska Polskiego !!!

- "Rodem z Salwadoru"  to spotkania, pokazy, warsztaty capoiery odbywające się w piątki lub soboty - Zajęcia powstały z inicjatywy młodzieży pasjonującej się kulturą i tradycją latynoamerykańską. 

- Podróżujący Młodzi Artyści – projekt edukacji artystycznej, w ramach którego uczestnicy oprócz zwiedzania biorą  udział w plenerach malarskich oraz warsztatach tematycznych. Inauguracja „Podróżujących Młodych Artystów” miała miejsce w wakacje 2013 r. Dotychczas  uczestnicy odwiedzili między innymi: Orawski Park Etnograficzny, Muzeum Sztuki Współczesnej  M O C A K,  Ogród Botaniczny oraz  Krakowski Ogród Zoologiczny.

- Realizacja największego wydarzenia w Młodzieżowym Domu Kultury – Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – „Przyroda w Kolorach.

- Organizacja  wydarzeń MDK w ramach "Święta Ogrodów".

- Współpraca z jednostkami samorządowymi, stowarzyszeniami, wolontariuszami i realizacja przedsięwzięć kulturalnych.

Oprócz  turniejów, konkursów, spotkań artystycznych, Spotkań z Fantastyką Klub Edukacji Artystycznej organizuje wystawy oraz przygotowuje oprawę artystyczna niektórych wydarzeń.

Klub Edukacji Kulturalnej zaprasza do uczestnictwa dzieci i młodzież mającą niekonwencjonalne hobby lub też szukającą miejsca na realizację swojej pasji.

Działania Klubu  są często odpowiedzią na inicjatywy młodzieży, która je później współorganizuje z prowadzącym i aktynie uczestniczy we wszystkich jej działaniach, począwszy od tworzenia planów, regulaminów, zasad  do przydzielania i realizacji zadań np. Turniej Hobbit Konwent  Fantastyki  LAJCONIK - (w 2014 r wzięło w nim udział 200 uczestników). 

W roku szkolnym 2014/2015 Klub Edukacji Kulturalnej zorganizował między innymi wydarzenia: wystawę malarstwa "MASKA" Moniki Kalista, Konkurs i spektakl "Przebudzenie", monodram na podstawie prozy Beaty Obertyńskiej "Z domu niewoli". 

Plan zajęć realizowany jest   zgodnie z rozkładem dostosowanym do kalendarza wydarzeń MDK.

Klub prowadzi dyrektor placówki Andrzej Łazarz.