Artystyczny Klub Starszaka teraz uczy i bawi się online. Zapraszamy!!!

2 IMG 5307

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  15. 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  14. 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  13. 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  12. 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  11 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  07 i 08  05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Pozostałe zajęcia zdalnego nauczania  T U T A J

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  06. 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  05. 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  04. 05.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  30. 04.  2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  29. 04.  2020 r. (tutaj do pobrania)  

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  28. 04.  2020 r. (tutaj do pobrania)  

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  27. 04.  2020 r. (tutaj do pobrania)  

Dodatkowa praca dla starszaków

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  23 i 24 . 04.  2020 r. (tutaj do pobrania) 

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  22. 04.  2020 r. (tutaj do pobrania) 

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  21 . 04. 2020 r. (tutaj do pobrania) 

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online  20 . 04. 2020 r. (tutaj do pobrania) 

I jeszcze zadanie dodatkowe, które przygotowała nasza wolontariuszka Dorota na zajęcia technik plastycznych (T U T A J ) 

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .16. 04. 2020 r. (tutaj do pobrania) 

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .15 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)  

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .14. 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .09. 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .08. 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .07. 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .06. 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .03 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .02. 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .01. 04. .2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online 31.03.2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online 30.03.2020 r. (tutaj do pobrania)

Artystyczny Klub Starszaka - propozycje zajęć online .03.2020 r. (tutaj do pobrania)

 

 

- NASZE WSPÓLNME ZAJECIA  DLA DZIECI  DO PRZEPROWADZENIA W DOMU
OD 25.03-27.03.2020

 1. SERCE DLA KAŻDEGO 
  Proponowane działania:


- zabawa integracyjna "Powiedz Swoje imię" - dorosły prosi by dziecko wymawiało kolejno podane imiona ( z rodziny): głośno, cicho, wesoło, powoli, sylabami, z klaskaniem itp.


- zabawy rytmiczno-ruchowe przy piosenkach, które dzieci poznały wcześniej w klubiku : „Stary niedźwiedź” ; „Maszerują dzieci” ; „Wiewióreczka”


- rozmowa o życzliwości w rodzinie – dorosły mówi, że w domu wszyscy są dla siebie życzliwi i serdeczni, bawią się razem, dzielą się zabawkami itp. Pyta dziecko w jaki sposób jeszcze możecie być dla siebie uprzejmi?


- zabawa plastyczna „Serduszko”. Sylwetę serca wyciętego z białego bristolu dziecko maluje gąbką namoczoną w czerwonej farbie. Po wyschnięciu rodzic podpisuje markerem imię dziecka. Serce wykonane przez dziecko zawiesza w widocznym miejscu.


- zabawy ruchowe –turlanie. Namawiamy dziecko, żeby położyło się na plecach na dywanie następnie delikatnie przetaczamy je z boku na bok. Staramy się by maluch się rozluźnił. Potem staramy się by maluch zrobił to sam. Można zamiast dywanu wykorzystać kołdrę i turlać się na łóżku.

 1. ZABAWY TEMATYCZNE 
  - „Co to jest”- rodzic z dzieckiem siedzi na dywanie w kole. Wewnątrz koła znajduje się kilka wybranych przez dziecko zabawek, na przykład piłka, lalka, samochód itp. . Dorosły przykrywa zabawki kocykiem, wkłada rękę pod kocyk i losuje jedną. Opisuje wygląd zabawki i mówi jak  można się nią bawić ( i tak kolejno pozostałe zabawki). Dziecko odgaduje jaka to zabawka i zanosi ją na miejsce.


- „Kto wie”- do jej wykonania potrzebna jest ilustracja, bądź zdjęcie pokoju z różnymi zabawkami Dorosły prosi o wskazanie zabawek na ilustracji, nazwanie ich, a następnie przyniesienie takich samych zabawek z półki w domu.

„ Kto wie, gdzie są misie, lalki, samochody” – dziecko używa określeń na, w , pod, za. Dorosły prosi dziecko, aby maluch przyniósł mu zabawkę. Na koniec rodzic głośno liczy np. lalę, misie, piłki.


- „Zrób to co ja” – rodzic układa 3 klocki od najmniejszego do największego, następnie wręcza dziecku po trzy zabawki: piłeczki, misie, samochody, talerzyki różnej wielkości i prosi by dziecko ułożyło je według wzrastającej wielkości.


- „Wełniany piesek” – przygotuj: kolorową włóczkę, papier, klej, zdjęcie/obrazek psa, karton, tekturowy pojemnik po jajkach. Na kartonie narysuj sylwetkę psa wzorując się na zdjęciu. Im rysunek będzie większy tym lepiej. Włóczkę potnij na nieduże kawałki. W pojemnikach po jajkach porozkładaj te kawałki według kolorów. Potem niech dziecko przykleja pasma włóczki. Kiedy zwierzę będzie obklejone pasemkami dorysujcie mu uszy i  nos . Na zakończenie wymyślcie mu stosowne imię.


- „Sposób na bałagan” – w dziecięcym pokoju szybko tworzy się bałagan. Warto uczyć porządku już od najmłodszych lat. Za każdym razem, gdy dziecko podnosi zabawkę z podłogi, proszę powiedzieć didu didu didu ( nazwa zabawki) na miejsce idzie tu i wskazać  gdzie należy ją położyć. Ewentualnie założyć na rękę pacynkę i w jej imieniu poprosić, aby dziecko pokazało jak się sprząta pokój.

       

 1. W CO SIĘ BAWIĆ
  - Kącik lalek, budowanie z klocków, zabawy w lekarza itp. Dorosły inicjuje zabawę np. pokazuje jak można tulić lalkę i wkładać ją do wózka. Jak układać na stoliku talerzyki i filiżanki i przygotowywać przyjęcie. Jak budować wieże z klocków itp.  

 

 - Zabawa słuchowa - „Klocki”. Rodzic prezentuje odgłos uderzanych o siebie, dwóch drewnianych klocków i dwóch plastikowych. Odwraca się tyłem i prosi dziecko by wskazało na czym zagrał.


- Akompaniament na instrumentach alternatywnych do znanych piosenek. Wszyscy w rodzinie otrzymują po dwa drewniane i plastikowe klocki. W trakcie  pierwszej zwrotki grają na plastikowych klockach, w trakcie drugiej grają na drewnianych, a podczas refrenu na przemian.


- praca plastyczna „Projektant ogrodów”.
Przygotuj: skrawki tkanin w kwiaty i gładkich, kolorowe mazaki, czysty papier, klej, karton.
Najpierw na kwiecistej tkaninie obrysuj kolorowymi mazakami kontury kwiatów, liści, łodyg, pąków i powycinaj je. Z gładkiego materiału możecie wyczarować dodatkowe płatki czy liście. Teraz nalepcie wycięte rośliny na papier, będą sztywniejsze. Kiedy klej dokładnie wyschnie, wytnijcie kwiaty podklejone papierem. Potem ułóżcie na kartonie przygotowane elementy tak, by powstała kolorowa łąka albo ogród. Niech dziecko będzie głównym projektantem.

Życzę miłej zabawy, serdecznie pozdrawiam Monika Ćwik

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

 1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
 2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
 3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
 5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
 6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]